Barton Biggs: Stále je prostor pro růst
|

Barton Biggs: Stále je prostor pro růst

Akciový trh ve Spojených státech ovládají prodejci. Analytici proto v příštích dnech očekávají silnou rally. Mezi ně patří i investor Barton Biggs, který řídí hedgeový fond Traxis Partners LP.

Světové akcie
Barton Biggs

"Myslím, že se investoři rozhodnou trhy stabilizovat, což bude mít na akciové indexy pozitivní vliv. Očekávám, že bychom se v příštích dnech mohli dočkat silných růstů," uvedl Biggs, který doporučil nákup amerických akcií už v loňském roce, kdy se indexy nacházely na nejnižších úrovních od roku 1990.

Další tip mu však příliš nevyšel. Ke konci března totiž Biggs tvrdil, že americké akcie mají před sebou 10procentní rally. Od té doby ovšem index S&P 500 klesl o 8,4 procenta.

Tyto poklesy zapříčinil snížený rating pro země jako Řecko, Španělsko a Portugalsko. A samozřejmě katastrofální zadlužení právě Řecka.

"Akciový trh je i přes tyto špatné ekonomické ukazatele ve velmi dobré kondici a myslím, že kupci se během několika dní vrátí. Nepřekvapí mě, když některé indexy dosáhnou na svá nová maxima," podotýká Biggs.

Zdroj: Bloomberg