ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Jak se mohou vyvíjet kurzy českých akcií po schválení pomoci Řecku. Názor analytiků České spořitelny v aktuálním monitoru BCPP.

Akcie ČR

Erste Bank zveřejnila své výsledky za 1. kvartál. Čistý zisk (255 mil. EUR) překonal odhady trhu (226 mil. EUR) díky dobrému výsledku z obchodování. Čisté úrokové příjmy vzrostly na 1 324 mil. EUR z 1 226 mil. EUR. Erste odhaduje ve 2010 pouze pomalý růst objemu úvěrů a pokles oprávek špatných dluhů vidí až ve 2.pol. 2010.

Komerční banka zveřejňuje své výsledky za 1. kvartál 5.5. Očekáváme, že se čistý zisk mezikvartálně zvýší o 13 % hlavně díky o 6 % nižší tvorbě opravných položek. Tržby by měly vykázat nárůst o 2 % díky růstu objemu půjček.

Sektor síťových odvětví: Ceny za dodávku elektrické energie v roce 2011 (na německém trhu) pokračují v růstu a dosáhly nového maxima 54,65 EUR za MWh. Tento růst podporuje i rostoucí cena emisních povolenek.

ČEZ: VH letos proběhne 29. června. Pozdější datum konání řádné valné hromady může mít spojitost s parlamentními volbami, protože vítěz voleb by mohl vyžadovat např. výplatu vyšší dividendy. Očekáváme, že ČEZ vyplatí dividendu 55 Kč na akcii (rozhodný den 24.6.).

Unipetrol zveřejnil odhad provozních údajů za 1. kvartál. V mezikvartálním vyjádření došlo k výraznému zvýšení rafinérských a petrochemických marží. Objem zpracované ropy (mírně zaostal za našimi odhady) pravděpodobně kvůli předzásobení retailových obchodníků klesl. Ropa se nadále drží letošních nejvyšších hodnot kolem 87 USD za barel.

Telefónica O2 C.R.: společnost zveřejňuje své výsledky za 1. kvartál 12. 5. Očekáváme, že tržby vykáží meziroční pokles o 8,5 % s tím, že hovorné z mobilních i pevných linek klesne asi o 10 %. Tržby slovenské pobočky by měly růst o 70 % r/r. Dále očekáváme, že čistý zisk meziročně klesne o necelých 16 % na 2,2 mld. Kč.

CME: GŘ společnosti A. Sarbu uvedl, že reklamní tržby zůstaly v 1. kvartálu na většině trhů "slabé" a očekává, že se během 2. pol. letošního roku zvýší v řádu jednotek procent. Společnost 5.5. ohlašuje své výsledky za 1. kvartál. Očekáváme, že trh s televizní reklamou se v regionu SVE nezačal ještě zlepšovat v reálném vyjádření, ale meziročně díky zhodnocení lokálních měn vůči USD.

Orco pořádalo koncem dubna VH. Management společnosti, pod vedením Jean-Françoise Otta, ustál hlasování a držitelé dluhopisů odmítli restrukturalizační plán společnosti.

VIG: Tržní podíl VIG na českém trhu letos v 1. kvartálu dosáhl 32,4 % a převzal tak pozici lídra trhu od PPF Generali. Předepsané pojistné vzrostlo o 4 % na 12,5 mld. Kč.

Zdroj: Česká spořitelna