Procter & Gamble: Pádný důvod k nákupu!
|

Procter & Gamble: Pádný důvod k nákupu!

Akcie Procter & Gamble mohou působit docela nudně, když tedy nebereme v potaz výjimečné situace typu letošního 6. května. P&G nemá dynamiku technologických akcií ani žádné revoluční produkty. Ale právě nuda a jistota jsou nejlepšími argumenty pro ty, kteří chtějí v turbulentní době, kdy hrozí deflace, spokojeně investovat.

Světové akcie

P&G předvádí v posledních letech výjimečnou stabilitu růstu tržeb. Vyrábí produkty z mnoha sektorů, nemá tedy problém s diverzifikací produktového portfolia. Většina produktů patří mezi zboží denní spotřeby, společnost se tedy nemusí bát jakýchkoli problému s cash flow.

Při zachování velice podobného rozložení jednotlivých segmentů produktů se firmě daří postupně zvyšovat celkový objem výroby.

Vývoj zdrojů tržeb Procter & Gamble

P&G za poslední 3 roky v průměru o 5 procent zvyšovala tržby. Ve stejném období rostl zisk firmy v průměru o 15,7 procenta.

Pro dividendové hráče je P&G také velice zajímavou sázkou - v uvedeném období navyšovala dividendu v průměru o 12,6 procenta ročně. Firmě se daří především díky skladbě produktů a neustálému hledání nových ziskových trhů.

Akcie největších konkurentů rostou možná rychleji, ale jsou zárověň dražší meřeno ukazatelem P/E. Procter & Gamble se obchoduje pod hodnotou 15, zatímco Colgate-Palmolive a Church & Dwight jsou o zhruba 4 body výše.

Konkurenti Procter & Gamble

Spolehlivost je tím hlavním důvodem, proč Procter & Gamble patří do každého rozumného akciového portfolia.

Zdroj: fool.com