Investiční tipy velkých hráčů III
|

Investiční tipy velkých hráčů III

Třetí díl z řady investičních doporučení se zaměřuje hlavně na americké společnosti. Najdeme mezi nimi známá jména, ale i firmy pro české investory téměř neznámé.

Technologie Energetika Akciové tipy
Johnson & Johnson

1. Johnson & Johnson

Současný potenciál akcií firem ze zdravotnického sekotru analytici nepopírají. Společnost Johnson & Johnson není výjimkou. Tato firma je tím pravým pro ty, kdo hledají bezpečné akcie a chtějí vydělávat. Firma se navíc pyšní dividendou 3,5 procenta.

Obavy z hrozící expirace několika důležitých patentů na léky analytiky netrápí. Společnost je diverzifikovaná a má v hotovosti přes 16 miliard dolarů.

Check Point Software

2. Check Point Software Technologies

Trendy, jako jsou pronájem softwaru přes web, a obrovská expanze sítí (např. Facebook) znamenají příležitost pro společnost Check Point. Zatímco jiní, včetně firem Symantec a McAfee, jsou zaměřeni na stolní počítače, Check Point chrání celé firemní sítě.

Společnost tak musí být schopna zajistit data směřující dovnitř i ven. Tento posun je pro společnost skvělý a jejímu podnikání jen prospěje.

IBM

3. IBM

Analytici očekávají, že technologický gigant zvýší během dalších 5 let výnosy o 10 procent. Analytici si na firmě cení přechodu od striktně hardwarového zaměření na komplexního poskytovatele služeb. Zákazníci by tak měli přibývat, což samozřejmě pomůže celé společnosti.

IBM navíc nabízí dividendový výnos ve výši 2,1 procenta. Z dlouhodobého hlediska by podle analytiků akcie společnosti neměly zpomalit.

Hewitt Associates

4. Hewitt Associates

Pomalý a stabilní vyhraje. To je heslo analytiků pro tuto společnost. Hewitt Associates je outsourcingová firma, která se zabývá plánováním pro zdravotnická zařízení.

Její akcie sice klesaly, ale zejména díky zdravotnické reformě v USA by akcie mohly nabrat opačný směr. Během dalších několika let by tak mohly připsat až 35 procent.

První díl investičních tipů velkých hráčů

Druhý díl investičních tipů velkých hráčů Occidental Petroleum

5. Occidental Petroleum

Možnost vyšší úrokové sazby spolu s možností inflace a slabším americký dolarem, a to vše kvůli šestibilionovému státnímu dluhu, který musí být splacen do příštích dvou let. To je pro mnoho analytiků ideální prostředí pro akcie energetických společností.

A Occidental Petroleum je v tomto ohledu ta nejlepší volba. Je to striktně americká ropná společnost, která splnila svůj pětiletý cíl při hledání nových ložisek ropy a zemního plynu. Akcie mají podle odborníků velice dlouhou životnost a v současnosti jsou obchodovány až s téměř 30procentí slevou oproti konkurenci.

Virgin Media

6. Virgin Media

Pro mnoho investorů oblíbená dlouhodobá akcie. Virgin Media je britská kabelová společnost částečně vlastněná Richardem Bransonem. Zvyšující se rychlost poskytovaných služeb zaručuje společnosti příliv nových zákazníků, a to znamená pro její akcie jediné - růst.

Díky nízkým nákladům navíc společnost vytváří volné cash flow, které by v budoucnu mohla využít k zajímavým akvizicím.

Procter & Gamble

7. Procter & Gamble

Mnoho analytiků vidí akcie společnosti jako určitou náhradu za státní dluhopisy, jejichž výnosy jsou v současnosti velmi nízké. Obchodní model společnosti je v jistém smyslu chráněný před inflací. Akcie Procter & Gamble mají totiž schopnost přežít i v těch nejtěžích podmínkách, které na trhu mohou nastat.

V případě, že se globální ekonomika zotaví, akcie společnosti raketově porostou. Analytici uklidňují - není to spekulativní akcie. Zejména poptávka z Číny a Indie roste a brzy se to na vývoji společnosti projeví.

Pepsico

8. Pepsico

Potravinářský a nápojový gigant je pro investory jasnou jedničkou. Pepsico je málo kapitálově náročná, má předvídatelné cash flow a 3procentní dividendový výnos.

Navíc, růst trhů mimo Spojené státy, tvořících 50 procent celkových tržeb firmy, je markantní a společnosti pomůže na úplný vrchol. Investoři by měli být trpěliví. Vysoký výkon firmy Pepsico proti hlavním indexům se neobjeví každé čtvrtletí, ale až po pěti nebo deseti letech.

Zdroj: CNN