5 akcií, které analytici milují
|

5 akcií, které analytici milují

Akcie mají za sebou velmi turbulentní období. Co se některým podařilo v minulém roce získat, přes zimu ztratily. Jiným se daří bez přestávky. Následujících 5 akcií má jedno společné - za poslední měsíc se jejich hodnota propadla o několik procent. Přesto jde podle analytiků o jedny z nejzajímavějších titulů na trhu.

Světové akcie Těžba Apple Zdravotní péče
Herbalife

5. Herbalife

Známá firma, která se specializuje na produkty na snížení nadváhy a energetické doplňky stravy. Akcie společnosti za poslední měsíc odepsaly 8 procent.

Čtvrtletí: První čtvrtletí bylo z hlediska výsledků velmi dobré. Zisk vzrostl o 25 procent na 52 milionů dolarů, tržby o téměř 20 procent. Herbalife má v současnosti 166 milionů dolarů v hotovosti a 247 milionů dluhů.

Akcie: Těm se za poslední rok podařilo připsat 55 procent. Analytici předpovídají, že by se akciím mělo v budoucnu dařit a měly by se pohybovat v pásmu okolo 76 dolarů. Z devíti dotázaných analytiků doporučuje akcie Herbalife k nákupu osm, pouze jeden doporučuje "držet".

McDermott

4. McDermott International

Strojírenská firma zaměřená na těžbu ropy a zemního plynu. Akcie společnosti klesly během posledního měsíce o 22 procent.

Čtvrtletí: Výsledky za první čtvrtletí management rozhodně neuspokojily. Zisk klesl o 23 procent na 60 milionů dolarů, tržby klesly o 21 procent. Firma má zatím v hotovosti přes 870 milionů dolarů.

Akcie: McDermott za poslední rok posílil. Akciím se podařilo vyrůst o celých 8 procent. Podle analytiků jsou však akcie společnosti zralé k nákupu. Šestnáct z osmnácti analytiků doporučuje nákup akcií McDermottu a dva doporučují akcie držet. Podle předpovědí se budou akcie pohybovat okolo 35 dolarů.

Activision

3. Activision Blizzard

Známá společnost zabývající se vývojem a prodejem her na PC a herní konzoly. Akcie za poslední 4 týdny klesly o 9 procent.

Čtvrtletí: Hospodářské výsledky potěšily snad každého. Zisk se zdvojnásobil a dosáhl téměř 400 milionů dolarů. Tržby poskočily o neuvěřitelných 33 procent na jednu miliardu a 300 milionů. Activision Blizzard drží v hotovosti přes 3 miliardy dolarů.

Akcie: Ty sice za poslední rok klesly o 8 procent, přesto je však analytici doporučují k nákupu,a to v poměru devět ku třem. Cílovou cenu pak odhadují na 16 dolarů. Thermo Fisher

2. Thermo Fisher Scientific

Firma, která vyrábí přístroje do zdravotnických zařízení. Akcie společnosti klesly za poslední měsíc o 5 procent.

Čtvrtletí: Čistý zisk za první čtvrtletí vyšplhal o 56 procent na 232 milionů dolarů. Tržby vyrostly o 19 procent. Thermo Fisher nyní disponuje jednou miliardou a čtyřmi sty miliony dolarů v hotovosti a dvoumiliardovým dluhem.

Akcie: Během posledního roku si akcie připsaly 35 procent. V budoucnu by měly přidat dalších 28 procent a ustálit se na hodnotě 66 dolarů za akcii. Téměř všichni z dotázaných analytiků doporučují Thermo Fischer k nákupu.

Apple

1. Apple

Firmu není nutné představovat. Její produkty jako iPod, iPhone, počítače a novinkový tablet iPad zná téměř každý. Za poslední měsíc akcie odepsaly 7 procent.

Čtvrteltí: První čtvrtletí letošního roku bylo pro Apple důvodem k velké radosti. Čistý zisk vyskočil o 90 procent na více než 3 miliardy dolarů. Tržby se zvýšily o téměř 50 procent na 13 miliard. Apple má v současnosti 10 miliard dolarů v hotovosti a žádné dluhy.

Akcie: Společnosti se podařilo za poslední rok připsat rekordních 92 procent. Z celkových čtyřiceti dotázaných analytiků je celkem 36 pro nákup akcií Applu. Zbývající čtyři doporučují držet. Jako cílovou cenu pak odhadují 350 dolarů.

Zdroj: thestreet.com