Krátkodobý výhled na české akcie: červen 2010 - Telefónica, PM ČR, Pegas, CETV
|

Krátkodobý výhled na české akcie: červen 2010 - Telefónica, PM ČR, Pegas, CETV

Potenciál a riziko konzervativních a dividendových akcií v systému SPAD a akcií medilální společnosti CME pro následující týdny.

PFNonwovens (dříve Pegas Nonwovens) O2 Czech Republic (dříve Telefónica C.R.) CME (CETV)
Telefónica 02

Telefónica O2 C. R.

Výsledky za 1Q10 horší než očekávání díky jednorázové položce (restrukturalizační náklady 381 mil. Kč), která vznikne díky výrazné redukci zaměstnanců (1000 lidí, z čehož polovina bude outsourcing). Čistý zisk ve výši 2 mld. Kč zklamal očekávání 2,2 mld. Kč. Zmíněná jednorázová položka by měla přinést úspory do budoucnosti. Tržby budou slabé po celý rok, což je v souladu s výhledem společnosti, ale výrazné oživení není pravděpodobné ani do dalších let. Obtížná pozice telekomunikačního podnikání. Z pohledu cenového růstu prostor není a nárůst objemu je v současné ekonomické situaci rovněž spíše nepravděpodobný resp. by se mělo říci, že růst placeného objemu (v rámci volných minut či určitých tarifů se objem zvyšuje). Regulátoři navíc sehrávají svoji silnou roli a rovněž omezují zisky telekomunikačních společností v Evropě (propojovací poplatky a roaming).

Při relativním srovnání se ukazuje, že Telefonica má zatím nejvyšší marže, ale musí se jí povést zadržet propad tržeb. Obdobně jsou na tom i ostatní telekomunikační firmy nejen v regionu.

Krátkodobý výhled

Střednědobě/krátkodobě bude titul podporován dividendou, která je obchodována až do 3. září (T+3) a nese hrubý výnos 9,8 %. Pro příští roky se však výplata dividendy sníží na 30-35 Kč. Titul může být použit jako defenzivní akcie při volatilním průběhu obchodování. Svoje negativní momentum si už odbil po výsledcích, což bylo očekáváno.

Philip Morris ČR

Philip Morris ČR

Neočekávaně byly zveřejněny sporé informace o hospodaření v 1Q 2010 na konsolidované úrovni. Sporé proto, protože se zde hovoří "jen" o tržbách. V nich podle posledních dat společnost zvýšila svůj výkon o 6,1 % r/r. Náš odhad pro nekonsolidované tržby za rok 2010 je +6 %. Titul se na úrovni 8000 Kč pohybuje okolo férových úrovní z pohledu potenciálu budoucích dividend. Pozitivem je anticykličnost výrobku - cigaret. Negativem naopak lehké zneužití pro zvyšování daní a negativnímu postoji veřejnosti vůči kouření (zdravotní dopady).

Krátkodobý výhled

Z krátkodobého pohledu se nedomníváme, že by mělo dojít k nějaké akci. Z dlouhodobého hlediska vhodné pro svou solidní dividendovou politiku. Rovněž současná větší otevřenost, o kterou se společnost snaží, může nasvědčovat tomu, že i představitelé firmy se budou více snažit o transparentnost vůči investorům, což hodnotíme pozitivně. Jen ještě zmíníme větší zaměření na ČR v rámci PMI (mateřská společnost) komentáře k výsledkům, což rovněž zařazuje ČR na místo větší důležitosti v rámci skupiny. Za současných úrovní jsme neutrální. pegas nonwovens

Pegas Nonwovens

Výsledky za 1Q byly lepší než se očekávalo, tedy čistý zisk 7,7 vs. 7,3 mil. EUR a to již díky tržbám. Rozhodování o dividendě jako tradičně připadne až na prázdniny a s nárokem na dividendu bude obchodováno až do konce září, což je historická zkušenost. Očekáváme vyplacení 0,95 EUR na akcii tedy 5,9% hrubý dividendový výnos. Obecně by se nemělo na titulu nic dít. Výstavba nové linky by měla začít v 2H.

Krátkodobý výhled

Dle našeho názoru je titul při současných úrovních správně ohodnocen. Na titul jsme neutrální.

CME

CETV (CME)

Výsledky za první čtvrtletí slabší než očekávání (-42 mil USD vs. oček -19 mil. USD) a rovněž vyjádření společnosti ohledně budoucnosti reklamního trhu, tedy odsunutí návratu ziskovosti opět o rok na 2012 z 2011 příliš optimismu nepřinesla. Komentáře k trhu respektive k letošnímu roku se rovněž více zkonzervativněly. Dané zprávy odpovídají našemu scénáři. Titul reagoval společně se sentimentem výrazným poklesem na úrovně blízké 22 USD. Na základě výsledků a informací jsme snížili cílovou cenu na 26 USD z 28 USD (díky výsledkům), ale díky propadu jsme zvýšili naše doporučení na "držet" z původních "prodat" (19. dubna). Díky zařazení do MSCI CR indexu dostal titul novou podporu ze strany institucionálních účtů, což aktuálně limituje na z našeho pohledu krátkou dobu případný pokles.

Krátkodobý výhled

Úrovně kolem 20-24 USD jsou zajímavé na budování pozice či krátkodobé spekulace, ale díky vysoké volatilitě bychom nedoporučovali zvyšovat podíl v portfoliu.