ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Jakým směrem se mohou vydat české akcie po květnových výprodejích? Názor analytiků České spořitelny v aktuálním monitoru BCPP.

Akcie ČR
  • KB: Obavy z řecké krize a dopady na evropský finanční sektor působí negativně i na KB. Přímá expozice KB by neměla přesáhnout 8 mld. Kč.

  • ČEZ: oznámil, že prozatím přibrzďuje prodej elektřiny vyrobené v roce 2012 v očekávání vyšších výkupních cen v budoucnosti. Rozhodný den pro výplatu dividendy za 2009 je 22.6. (kvůli pozastavení vypořádání obchodů s cennými papíry vedenými v evidenci SCP v období 28.6. až 2.7.). VH proběhne 29.6., očekává se schválení dividendy 53 Kč na akcii.

  • Unipetrol: Poslanecká sněmovna přehlasovala prezidentské veto ohledně zvýšení podílu biosložek v pohonných hmotách. Od června se tak zvyšuje podíl biosložek v benzínu z 3,5 % na 4,1 % a u nafty z 4,5 % na 6 %. Toto zvýšení by mělo mít nepříznivý dopad na Unipetrol, avšak přehlasování prezidentského veta se obecně očekávalo.

  • Telefónica O2 ČR: získala 10 zakázek v celkové hodnotě 250 mil. Kč. Ministerstvo vnitra uvedlo, že pouze TO2 ČR dokáže poskytnout souběžně pevné a mobilní telefonní linky, a to s dostatečným pokrytím po celém území ČR.

  • Philip Morris ČR: Management společnosti je optimistický ohledně letošního výhledu hospodaření s výrobním cílem okolo 30 mld. cigaret (28,7 mld. loni) i když nevylučuje mírně negativní vliv zvýšení daní v únoru, což by se do prodejů promítlo se zpožděním. Současný výsledek vypadá slibně a společnost je na cestě k překonání našeho odhadu.

  • Pegas Nonwovens: Pořádá 15.6. řádnou valnou hromadu, na které čekáme schválení dividendy za loňský rok ve výši 0,95 EUR.

Zdroj: Česká spořitelna