ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Ocenění českých akcií. Výsledková sezóna začíná, proto se podívejte, jak vidí akcie na BCPP analytický tým České spořitelny.

Akcie ČR
  • Bankovní sektor: Zátěžové testy evropských bank velké překvapení nepřinesly, když všechny mateřské společnosti tuzemských bank (ČSOB, KB, Unicredit, RB, ČS) si v zátěžových testech vedly dobře. Ukazatel kapitálové přiměřenosti Tier 1 se u zmíněných mateřských bank pohyboval v pásmu 7,8-10%. Z celkového počtu 91 bank by jen 7 mělo navýšit kapitál, protože dosáhly ukazatele kapitálové přiměřenosti pod 6%.

  • Bankovní sektor: Podíl nesplácených úvěrů 90 a více dní po splatnosti v květnu vzrostl z loňských 3,21% na 4,45%. Očekáváme však, že kvůli korelaci s mírou nezaměstnanosti, která již v ČR pravděpodobně vyvrcholila, by se zhoršování portfolií aktiv českých bank mělo blížit ke konci.

  • ČEZ: oznámil, že se čistá tuzemská spotřeba elektřiny, kterou vyprodukoval, v 1. polovině roku meziročně zvýšila o 4,2% a o 2,9% na upravené bázi, což je v souladu s našimi odhady pro letošek +3%.

  • Unipetrol: Ve čtvrtek (29.7.) zveřejňuje provozní údaje za 2. kvartál. Očekáváme, že prodané objemy budou sezónně silné a mezikvartálně výše. Konkrétně rafinérské objemy 892 tis. tun, petrochemické 482 tis. tun a retailové blízko 120 tis. tun.

  • Telefónica O2 ČR: Společnost ve středu (28.7.) v 16:30 SEČ zveřejňuje své výsledky za 2. kvartál. Očekáváme, že tržby meziročně klesnou o 5,8%, což je menší pokles než minulé čtvrtletí (-9,1% r/r). Tržby z domácího mobilního hovorného by se měly stabilizovat a čistý zisk by měl dosáhnout 2,212 mld. Kč.

  • NWR: oznámené ceny koksovatelného uhlí pro 3. kvartál dosáhly v průměru 158 € za tunu (kv./kv. +17%), a koksu 362€ za tunu (kv./kv. +42%). Vzhledem k potvrzení letošního cíle prodaných objemů, vytváří oznámené ceny prostor pro zvýšení našich odhadů letošních výsledků společnosti.

  • Philip Morris ČR: Český trh zaznamenal r/r pokles prodejů o 5,8% kvůli růstu spotřební daně a DPH na začátku roku 2010. Tržní podíl PM ČR se snížil na 48,2% pravděpodobně kvůli v dubnu oznámené poměrně vysoké cenové strategii.

  • CME: oznamuje své výsledky za 2. kvartál ve středu (28.7.) před otevřením trhů. Ty by měly ukázat, že trh s TV reklamou byl i v letošním 2. kvartálu pod tlakem. Výsledky by měly být na meziroční bázi podpořeny konsolidací bulharské bTV a také pozitivním přeceněním v € denominovaném dluhu.

  • VIG: v týdenním vyjádření posílil o 6% a vymazal tak pokles po výplatě dividendy za loňský rok. V současnosti se podle našeho odhadu letošního zisku pohybuje na 11,7 násobku P/E.

Zdroj: Česká spořitelna