Týden na burzách podle burzovních grafů
|

Týden na burzách podle burzovních grafů

Od pondělí 21. června, kdy index S&P 500 dosáhl intradenního maxima, přetrvává rychlý výprodej. 21. června cena otevřela o dvacet bodů výše, ale ještě ten samý den šla dolů a uzavřela v záporu. Od té doby, kromě jednoho, tak uzavřely všechny dny. Tím se vytvořily přeprodané podmínky. Od pozitivní situace, která nastala proražením hladiny 1 105 a kdy indikátory ukazovaly nákupní signál, je po výprodejích nyní vše jinak.

Graf indexu S&P 500 je negativní. Byl proražen důležitý, silný support na hladině 1 040. Nyní jsou tyto důležité hladiny: rezistence, horní hladina odporu, je na hladinách 1 070 až 1 080 a další pak na 1 120. Support, hladina, od které se cena může odrazit, je na úrovních 1 020, což je nejnižší cena v říjnu, a dále pak 990 až 980, nejnižší cena v srpnu a září.

S&P 500 denní graf

S&P 500 technická analýza

Indikátor put call ratio, který sleduje poměr mezi objemy obchodovaných put a call opcí a je označován jako sentiment trhu, se od pozitivních signálů k nákupu začátkem června změnil na signál k prodeji. Je ale na hodně vysoké hodnotě a snadno se změní na signál k nákupu.

Trhy jsou přeprodané, což může kdykoli vést k rychlému, krátkodobému rally. Ke vstupům do dlouhých obchodů je ovšem nutné počkat na potvrzení.

VIX denní graf

VIX technická analýza

Index volatility VIX rostl, když cena začala padat. Poslední dva dny, ale uzavřel níže než předchozí den. Index volatility není pro akcie tak negativní, jako jiné indikátory. Při uzavření pod hodnotu 30 dojde k pozitivnímu signálu pro akcie.

Závěr: Nejdůležitější je nyní sledovat to, že cena indexů nereflektuje pozitivní zprávy. Vzhledem k současným podmínkám dojde s velkou pravděpodobností k rychlému, krátkodobému růstu, ale z dlouhodobého hlediska si medvědi vedou lépe, a když se objeví nepříliš pozitivní zpráva, rychle reagují.