Akcie: 4 velké firmy za babku
|

Akcie: 4 velké firmy za babku

Současné poklesy trhu vytvářejí zajímavé příležitosti. Kromě sázek na pokles a snahu trefit se do růstové vlny na volatilním moři jsou ve hře také velké firmy pro dlouhodobé investory. Pokles trhu udělal z velkých štik poměrně levné zboží. Čtyři uvedené společnosti se v současnosti obchodují na méně než 10násobku očekávaných zisků.

Světové akcie Intel Bank of America
Intel

Intel Corporation

Propad trhu udělal z akcií výrobce čipů poměrně výnosnou záležitost (pokud jste je nedrželi už dříve). Obchodují se za méně než 10násobek zisků v příštím roce a dividendový výnos překročil 3,3 procenta.

Firma má přitom vynikající rozvahu, podobně jako řada dalších technologických velikánů. Disponuje více než 16 miliardami dolarů v hotovosti a dluží pouze okolo 2,5 miliardy. Nákupní hit z něj dělá i předpokládaný růst zisků o 11,5 procenta.

Corning

Corning

Možná nejlevnější akcie ve výběru. Obchoduje se na 8násobku předpokládaných zisků firmy v příštím roce. Během pěti let má navíc zisk firmy růst 11,6procentním tempem.

Výrobce skleněných a keramických zařízení a komponentů má pevnou finanční rozvahu – drží zhruba 4 miliardy dolarů v hotovosti a dluží zhruba jen poloviční obnos. Akcie se obchodují na pouhém 1,5násobku účetní hodnoty firmy. Bank of America

Bank of America

Možná nejznámější americká banka (už díky svému názvu) se obchoduje na P/E na úrovni 7, počítáno podle předpokládaného zisku v roce 2011. Ze zisků dokáže banka vyrovnat ztráty ze svého úvěrového portfolia.

Reforma finančního sektoru, která se od původních ostrých slov hodně zakulatila a obrousila, dokazuje, že americká vláda stále stojí za velkými bankami. Za zhruba 14 dolarů jsou akcie s označením BAC jasnou volbou.

General Electric

General Electric

General Electric je znovu zajímavá, její akcie stojí 14 dolarů. Dlouhodobí investoři mají jedinečnou šanci koupit globální značku.

Za kolik? Za pouhý 10násobek předpokládaného zisku v roce 2011. Navíc akcie s označením GE nabízí svému majiteli dividendový výnos přes 3 procenta, a to přesto, že v minulém roce firma dividendu zkrátila.

Zdroj: Seeking Alpha