VIG: Co odhalí čtvrteční výsledky?
|

VIG: Co odhalí čtvrteční výsledky?

Druhé čtvrtletí by mělo v hospodaření společnosti Vienna Insurance Group (VIG) potvrdit zřetelný růst pojistného, zejména díky trhům střední a východní Evropy a díky životnímu pojištění. Otazníkem budou čisté náklady na škody způsobené přírodními silami i potvrzení výhledu na rok 2010.

Vienna Insurance Group (VIG) Akcie ČR

Čtvrtletní výsledky rakouské pojišťovny VIG by mohly vykázat zvýšení hrubého předepsaného i přijatého pojistného, přičemž čistý zisk pojišťovny by meziročně mohl být rovněž lepší.

Zprávy z pojistného trhu např. v České republice totiž hovoří o zhruba 8procentním růstu hrubého pojistného během uplynulého pololetí, když ve čtvrtletí byl růst pouze 4procentní.

Z pohledu nákladů pojišťovny neprosákla žádná informace o něčem mimořádném, co by znehodnotilo čtvrtletní hospodaření, nicméně celkové pojistné plnění, což je tradičně dominantní položka nákladů, poroste již jen kvůli rostoucímu rozsahu pojištění.

Očekávané výsledky VIG podle BHS

Kurz akcií VIG bude asi zatím stagnovat s tím, jak se na trh promítají obavy ze škod způsobených současnými povodněmi.

Aktuální vývoj kurzu VIG na pražské burze sledujte zde

Výhledy na rok 2010 byly ze strany VIG po prvním čtvrtletí více sebevědomé, i když stále počítají spíše se stagnací pojistného byznysu v Rakousku. Pomoci by měl růst na českém a polském trhu, jakož i dalších trzích v regionu. Bude zajímavé, jak se tento postoj bude dále vyvíjet.

Před výsledky ponecháváme indikativní cenu 35,80 EUR a doporučení akumulovat.