Akcie: Investorské hity z indexu Dow
|

Akcie: Investorské hity z indexu Dow

Index Dow Jones zahrnuje 30 velkých firem. Z těchto tzv. blue chips nejspíše nevybírají investoři, kteří milují adrenalin, protože by jen těžko mohli čekat enormní zhodnocení od firem, jako jsou IBM, Cisco nebo Exxon Mobil. Ovšem stejně jako se někdy utne mistr tesař, tak i na trhu někdy velká jména padají jako zralé hrušky. Uvedených deset firem z indexu Dow Jones kleslo na hodnoty, kdy se do nich zkrátka investoři musejí zamilovat.

IBM
3M

10. 3M

Firma se obchoduje na ceně podobné vnitřní hodnotě. Dividendový výnos 2,4 % nepředstavuje zrovna investorské terno, ale pořád je to lepší než kupovat americký dluh.

Společnost si získala oblibu zejména svou tři dekády trvající vysokou návratnosti pro investory. Extrémního dna dosáhly akcie v březnu 2009, kdy padly na 41 USD. Dnešní hodnoty jsou proto stále atraktivní pro nákup.

Hewlett-Packard

9. Hewlett-Packard

Dlouholetý výrobce a prodejce počítačů a tiskáren nedávno vstoupil na trh mobilních telefonů akvizicí firmy Palm. V současné době je však budoucnost společnosti v tomto sektoru nejistá a investoři čekají, co přinese budoucnost.

Nedávno se dostala na povrch informace o sexuálním obtěžování ze strany CEO Marka Hurda, což poslalo akcie HP skokově dolů. A tato situace by měla být pro pozorné investory nákupním signálem.

IBM

8. IBM

Firma byla dlouho považována za jeden z nejdefenzivnějších titulů, ale od roku 2006 předvádí působivé meziroční nárůsty cashflow.

Pokud by se výrobci počítačů podařilo udržet rostoucí trend cashflow, mohlo by se skutečně jednat o titul s vysokým růstovým potenciálem. Cisco Systems

7. Cisco Systems

Technologická firma ukázala, že přežije i bez zbytečného rozmazlování v podobě přemrštěné ceny akcií. Se svou 55procentní návratností investic se stává zajímavým artiklem.

Cisco zažilo ledovou sprchu v podobě „dotcom krize“ na přelomu tisíciletí. Od té doby se akciím formy nepodařilo vrátit na historická maxima. Dobrou zprávou pro investory je ovšem vyhlášení finančního ředitele Franka Calderoniho o možné výplatě dividendy.

Exxon Mobil

6. Exxon Mobil

Společnost si užívá statutu nejvíce ziskové a nejatraktivnější společnosti v odvětví. Investice do společnosti není žádným převratným investičním tipem.

Ropná skvrna v Mexickém zálivu „z dílny“ BP se však dotkla i akcií Exxonu. Ty jsou proto nyní velice atraktivním investičním artiklem v rámci celého sektoru.

Zbývajících 5 tipů na akcie z indexu Dow najdete na serveru iPoint.cz

Zdroj: thestreet.com