ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Ocenění českých akcií. Výsledková sezóna tento týden pokračuje výsledky ECM, NWR, Pegasu Nonwovens a AAA Auto. Jak vidí nejen jejich akcie na pražské burze analytický tým České spořitelny?

Akcie ČR

ČEZ: Údajně snižuje plán investic na následujících 5 let ze 430 miliard Kč na asi 350 až 370 miliard Kč, což hodnotíme jako realistické. S obdobnou hodnotou počítáme i v našem modelu.

Unipetrol: Zveřejňuje výsledky za letošní 2. kvartál 31. srpna. Očekáváme, že společnost díky vyšším rafinérským objemům a zvýšeným petrochemickým maržím dosáhne provozního zisku 754 milionů Kč a čistého zisku 523 milionů Kč.

Telefónica O2 ČR: Rozhodný den pro nárok na dividendu za loňský rok v hrubé výši 40 Kč je 8. září. Proto je poslední obchodní den s nárokem na dividendu a s přihlédnutím k T+3 vyrovnání obchodů pátek 3.9. Splatnost dividendy je 6. října. Akcie společnosti v současnosti nabízí hrubý dividendový výnos okolo 9 procent.

Pegas Nonwovens: Zveřejňuje výsledky za letošní 2. kvartál 26. srpna. Výsledky budou pravděpodobně negativně ovlivněny rostoucími náklady na materiál. Očekáváme, že tržby dosáhnou 35 milionů eur, provozní zisk 3 milionů eur a čistý zisk 0,4 milionu eur. Rozhodný den pro výplatu dividendy je stanoven na konec září, zatím bez konkrétního data.

NWR: Zveřejňuje výsledky za letošní 2. kvartál 26. srpna. Očekáváme, že výsledky budou podpořeny meziročně o téměř 60 procent vyššími cenami koksovatelného uhlí a o 57 procent vyššími cenami koksu, zatímco prodané objemy by měly těžit z oživení lokální produkce oceli a růst o vysoké dvouciferné číslo. Náš odhad: tržby 413,7 milionů eur, provozní zisk 105 milionů eur a čistý zisk 151 milionů eur.

VIG: Výsledky za 2. kvartál, které společnost zveřejnila 19. srpna, dopadly v souladu s našimi odhady. Proto potvrzujeme naše doporučení "kupovat" a roční cílovou cenu 44,5 eura za akcii při kurzu EURCZK z 24. srpna 24,89, tedy 1107,6 Kč.

ORCO: V polském tisku se objevily spekulace, že pozastavené stavební povolení projektu Zlota bude opět obnoveno kanceláří Mazowieckého vojvodství. Konečné rozhodnutí by mělo padnout do 3. září. Společnost z celkových 251 bytů již 80 až 90 předprodala. V případě opětovného získání stavebního povolení a pokračování projektu očekáváme v průběhu 3 let příjmy ve výši přibližně 7 až 8 eur na akcii.

Zdroj: Česká spořitelna