Telefónica O2 ČR: Erste doporučuje držet
|

Telefónica O2 ČR: Erste doporučuje držet

Telefónika svými čtvrtletními výsledky nezklamala, pokles zisku se očekával dokonce o něco vyšší. Erste přichází s novým doporučením a do konce roku očekává určitá zlepšení. Jaká?

O2 Czech Republic (dříve Telefónica C.R.) Akcie ČR
Srovnání Telefóniky O2 ČR s indexem PX a sektoru telekomunikací Přehled doporučení na akcie Telefóniky O2 ČR

Ocenění a doporučení:

Potvrzujeme naše doporučení "držet", zatímco snižujeme cílovou cenu z 480 Kč na 470 Kč. Důvodem jsou nižší odhady zisku na akcii (o 5,2 % pro letošní rok a o 6,5 % pro rok 2011) kvůli zahrnutí restrukturalizačních nákladů ve výši 427 mil. Kč a vyšším poplatkům za obchodní značky, když si letos mateřská společnost vyžádala vyšší sazbu na úrovni 1,6 % z tržeb (loni to bylo 1,3 %).

Současně jsme snížili odhad dividendy pro období 2010 až 2012 z 36 Kč na 34 Kč. Ve srovnání s konkurencí se TO2 ČR obchoduje s prémií 10 % podle ukazatele P/E 2011e a 17 % prémií podle ukazatele EV/EBITDA 2011e.

Výsledky za 2. kvartál:

Telefónica O2 ČR reportovala lehce vyšší než očekávaný čistý zisk díky vyšším než očekávaným tržbám z IT, mobilního segmentu a slovenské pobočky stejně jako jednorázově nižším než očekávaným daním. OIBDA na srovnatelné bázi (tzn. před poplatky za obchodní značky, univerzální služby, restrukturalizační náklady a jednorázové položky) se meziročně snížila o 1,9 %.

Telefónice v pololetí klesl zisk o 24 pct na 4,35 mld. Kč

Míra poklesu tržeb a OIBDA na srovnatelné bázi se ve srovnání s předchozím kvartálem snížila a naznačila tak oživení. Avšak současně jsme zaznamenali i negativní vývoj jako například mezikvartální zrychlení poklesu pevných linek, výrazné zpomalení růstu IPTV a marginální růst tržeb z mobilních dat. Finanční výsledek se zhoršil kvůli ztrátám z přecenění týkající se dluhopisů v objemu 115 mil. EUR. Bylo to nerovnoměrné oživení.

Letošní výhled:

Společnost potvrdila výhled meziročního poklesu OIBDA na srovnatelné bázi o 5 % až 9 % a o 10 % až 14 % u OIBDA. EBITDA za první půlrok meziročně poklesla o 18 %. Významná zlepšení tržeb a OIBDA jsou očekávaná a potřebná v 2. polovině roku, především v 4. kvartálu. Silný růst tržeb z IT o 20 % v 2. kvartálu nebude v 2. polovině roku pokračovat kvůli opatrnému vládnímu rozpočtu.

Zdroj: Erste Group Bank