Graf dne: Roubini je zase v televizi? Hledejte nákupní příležitosti!
|

Graf dne: Roubini je zase v televizi? Hledejte nákupní příležitosti!

Profesor Nouriel Roubini proslul v době krize jako Dr. Zkáza. Předpověděl pád trhů a získal si věhlas. Ačkoli sám tvrdí, že je vlastně Dr. Realista, index sledující jeho vystoupení v médiích ukazuje, že se objevuje především v době, kdy trhy letí dolů. Z toho lze mimo jiné odvodit i zajímavé obchodní strategie.

Nouriel Roubini Světové akcie Volatilita
Americké akcie a Roubini v médiích

Pokud se Roubini objevuje v médiích častěji, máte několik možností. Samozřejmě lze shortovat akcie, nebo vsadit na index VIX, který mapuje kolísavost (volatilitu) amerických akcií,a je označován jako index strachu.

Index kolísavosti akcií VIX a Roubiniho index

Zůstává otázkou, jak to ten Roubini vlastně dělá. Možná se objevuje v médiích ve chvíli, kdy editoři ekonomického zpravodajství tuší problémy na trhu. V tu chvíli tedy trh padá a zpravidla roste volatilita. Možná je Roubini skutečně jen Dr. Realista a pouze popisuje, co se právě děje - akcie letí dolů, volatilita roste a Roubini má pravdu.

Vývoj Roubiniho indexu a indexu VIX si prohlédněte sami. Buď Roubini pokles trhu těsně předpovídá jako Dr. Zkáza, nebo si nechává trhem napovídat a získává tak prostor v médiích. Poslední možností je ta, že známý profesor pouze ve stejném okamžiku popisuje, co se na trhu děje, a hodí se na něj oparvdu jeho vlastní Dr. Realista, nebo možná Dr. Žurnalista. Posuďte sami.

Michael Spence: Roubini rád straší lidi

Zdroj: Insidermonkey.com