ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Ocenění českých akcií. Září zatím české akcie procházejí bez větších obtíží. Jak vidí říjnovou budoucnost titulů v segmentu SPAD pražské burzy analytický tým České spořitelny?

Akcie ČR
burza

Komerční banka, Erste Bank

Jsou dobře kapitalizované, a proto by neměly mít problém se splněním podmínek Basel III, které vyžadují Tier 1 (poměr kapitálu a rizikově vážených aktiv) minimálně 6 % s proticyklickým polštářem dalších 0,5 až 2,5 %, jehož výše by se určovala na národní úrovni.

ČEZ

Cena kontraktu na dodávku elektřiny v roce 2011 na německé burze klesla na 49,65 € za MWh, což je níže než 52 € za MWh, za které v průměru ČEZ již předprodal 90 % své kapacity pro příští rok. Cena kontraktu na rok 2012 se v současnosti pohybuje v blízkosti srpnového minima okolo 52 € za MWh, což je o 1 € více, než za kolik v průměru ČEZ zatím předprodal 32 % kapacity na rok 2012.

Telefónica 02 ČR

Mimořádná valná hromada podle očekávání schválila změnu formy akcií na jméno, aby se společnost mohla účastnit veřejných zakázek do doby, než bude prosazena úprava novely zákona o veřejných zakázkách, což se očekává ke konci letošního roku.

Pegas Nonwovens

Představenstvo Pegasu podle očekávání schválilo dividendu v hrubé výši 0,95 € na akcii (tzn. dividendový výnos okolo 5,3 %), která bude vyplacena z účtu emisního ážia. Rozhodné datum bylo stanoveno na 22. října a výplatní den 29. října. Unipetrol

Z titulů na pražské burze zatím dosahuje od počátku roku rekordní výkonnosti (+56,3 %). Na současných úrovních ho však vnímáme jako drahý, což potvrzuje i relativní srovnání s regionální konkurencí podle očekávaného P/E v letošním roce (38,5 proti 10,4).

NWR

Akcie společnosti se již obchodují bez nároku na dividendu za 1. pololetí 2010 v hrubé výši 0,21 € na akcii, která by měla být vyplacena 22. října.

VIG

Chce dosáhnout pozitivního trendu růstu zisku před zdaněním, i když očekává, že příští rok bude náročnější než ten letošní. GŘ odhaduje, že VIG letos zvýší zisk před zdaněním o více než 10 % (my očekáváme +16,1 % a v příštím roce 14,6 %) díky lepšímu finančnímu výsledku a rostoucímu pojistnému z životního pojištění, a to navzdory pojistným škodám způsobeným bouřkami a povodněmi ve Střední Evropě.