Odhadl dno na akciovém trhu, nyní pevně věří v další růst akcií
|

Odhadl dno na akciovém trhu, nyní pevně věří v další růst akcií

Fed udělá cokoli, aby podpořil ekonomický růst, a to s sebou přinese další posilování kurzů akcií, tvrdí David Tepper, prezident investiční společnosti Appaloosa Management, který patří mezi několik portfoliomanažerů, kteří na jaře roku 2009 radili nakupovat akcie.

Zlato Fed Světové akcie
David Tepper

"Jdeme do jakýchkoli investic, které nám vydělají," říká s nadhledem profesionála David Tepper, který svým klientům rok co rok zhodnotí peníze mezi 30 až 40 procenty.

Tepper, který spravuje portfolia ve výši 12,4 miliardy dolarů, patří mezi menšinu hedgeových portfoliomanažerů, kteří nepoužívají finanční páku. Sám je také příznivcem "nekomplikovaného přístupu" k investování.

"Ne všechna investiční rozhodnutí musí být nutně složitá."

David Tepper radil v roce 2009 především nakupovat akcie bank, které mu později přinesly v portfoliích největší zhodnocení. Nyní je však na akcie bank ve výhledu opatrnější a v portfoliích jich má jen okolo deseti procent.

Tepper se domnívá, že v zásadě existují dva možné scénáře budoucího vývoje v americké ekonomice a na burze.

Zaprvé se ekonomika zlepší a akcie porostou, nebo zadruhé, ekonomická situace se zhorší, a proto Fed přistoupí k masivnímu kvantitativnímu uvolňování (tištění peněz), což s sebou přinese růst akcií.

"Prostor pro možný pád akcií je relativně velmi malý, naopak prostor pro silný růst vidím velký."

Podle Davida Teppera nebudou Spojené státy následovat Japonsko, které v devadesátých letech minulého století prožilo dlouhé období deflace a poklesu akcií.

Tepper se na zpravodajské finanční stanici CNBC také podělil o svůj pohled na aktuální velmi silný růst cen zlata.

"Neinvestuji do zlata, i když se snažím pochopit lidi, kteří zlatu věří. Osobně se však domnívám, že zlato sice nemá moc prostoru k poklesu, ale to automaticky neznamená, že by se jeho cena měla nadále zvyšovat."

Zdroj: CNBC