Investice roku: Biotechnologické společnosti
|

Investice roku: Biotechnologické společnosti

Nejste fanoušky biotechnologií? Možná je nejvyšší čas se jimi stát. Akicie společností z tohoto sektoru se podle mnoha odborníků stanou v příštích měsících trhákem. Firmy těží hlavně z rychlého vývoje technologií, který jim dává výhodu v přípravě nových léků, vakcín a podobných látek. Prostor pro růst je otevřený, takže by ho investoři neměli zaspat.

Investice Technologie Světové akcie
biotechnologie 2

Cleveland BioLabs

Růst akcií v roce 2010: 55,59 %

Akcie společnosti rostou už několik měsíců. K maximům pomohla vláda. Ta uzavřela s Cleveland BioLabs 45milionový obchod. Akcie se tak vyhouply téměř k 6 dolarům. "Několik léků, které čeká uvedení na trh, a řada možných zakázek dává našim akciím velký prostor pro růst," dodal prezident společnosti Michael Fonstein.

Chelsea Therapeutics

Růst akcií v roce 2010: 103,33 %

Akcie společnosti se před dvěma týdny, po zmínce v televizní stanici CNBC, vyhouply na intradenní maxima 5,75 dolaru. Analytici jsou tomuto titulu nakloněni a dávají mu pro delší období velmi slušnou naději na posílení hodnoty akcií. Strop by měl činit 12 dolarů za kus.

Delcath Systems

Růst akcií v roce 2010: 48,92 %

Společnost, která válcuje americkou burzu už od srpna. Za necelé dva měsíce se akciím Delcath Systems podařilo vyrůst o 25 procent. Společnost má před sebou několik lukrativních zakázek a podle zpráv by měla do konce roku přidat dalších 25 procent.

DepoMed

Růst akcií v roce 2010: 26,57 %

Růst akcií společnosti začal 4. srpna 2010. V tento den totiž firma odvrátila žalobu společnosti Pfizer ohledně patentu na lék. Akciím se tak poslední dva měsíce vedlo velmi dobře a analytici předpovídají společnosti další růst, odhaduje se téměř 30procentní.

Kraig Biocraft Laboratories

Růst akcií v roce 2010: 1 845,24 %

Tato společnost se dostala do povědomí lidí hlavně díky svému poslednímu patentu, kterým je látka na bázi pavučiny. Tato tkanina by měla být tou nejpevnější, a zároveň nejpružnější, jaká kdy byla vyrobena.

Ještě před zveřejněním patentu se akcie společnosti obchodovaly na úrovni zhruba jednoho centu. V současnosti je situace jiná. Akcie se daly do pohybu a obchodují se na úrovni 21 centů za akcii. S rozvojem a možným uplatněním nové tkaniny se otevírá i místo pro růst akcií, které za tento rok připsaly neuvěřitelných 1 845 procent. Analytici předpovídají, že by se za pár let mohla jejich hodnota vyhoupnout ještě o stovky procent výše.

Zdroj: Seeking Alpha