Technická analýza: S&P 500 posílil. Co bude dál?
|

Technická analýza: S&P 500 posílil. Co bude dál?

Přesně před týdnem jsme zde, na Investičním webu, zveřejnili výstup z naší analýzy nejdůležitějšího amerického akciového indexu S&P 500. Závěr naší obchodní analýzy byl takový: "Aktuální konfluence extrémního pesimismu, nevíry v růst trhů, podpory Fedu a býčích technických signálů vyústí v nejbližším období minimálně ve výraznější korekci, pravděpodobněji však do obratu trhu k několikatýdenním růstům."

S&P500 technická analýza 1

Dle našeho očekávání došlo v týdnu k výraznému obratu sentimentu a poměrně prudkému tržnímu růstu. V pátek index S&P 500 dosáhl naší Fair Value (1 100 bodů), kde jsme uzavírali avizované indexové Long pozice (ETF akcie SSO). Výsledkem byl zisk 10 % během pouhého týdne. Podobné situace (konfluence = souběh několika silných signálů fundamentální, technické a sentiment analýzy) v drtivé většině vedou k ziskovým obchodům. Tyto situace pečlivě hlídáme, analyzujeme a obchodujeme, protože nabízejí opravdu až extrémní Winning % (pravděpodobnost vítězství).

Co naše analýza napovídá o dalším vývoji?

Zde je potřeba říci, že účelem správně prováděných obchodních analýz je nalézt na trhu co největší výhodu, co nejlepší příležitost pro obchodníka. A ty se na finančních trzích nevyskytují neustále, je prostě nutno si na ně počkat.

S&P500 technická analýza 2

Výše zmíněná obchodní příležitost (silná indikace korekce/obratu trhu nahoru) zcela naplnila očekávání, index doputoval tam, kam jsme čekali. Aktuálně je však "obraz" zcela neutrální, není žádná výhoda na naší straně pro nějaký obchod jedním či druhým směrem (Long x Short). Index v pátek uzavřel nad rezistencí na 1 100 bodů, blíží se indikace překoupenosti, taktéž se blíží extrém na market Breadth indikátoru New Highs, další důležité M.B. indikátory však neutrální, stejně jako sentiment ukazatele.

I přesto (neutrální situace) však máme jasno, co budeme dále na indexu obchodovat. Máme potvrzeno vytvoření tzv. Magnet úrovně, která s velikou pravděpodobností bude po několik dní větší odchylky (nahoru i dolů) od 1100bodové úrovně přitahovat zpět k sobě.

Obchodně to znamená, že v tomto týdnu budeme poklesy pod 1 090 bodů kupovat a růsty nad 1 120 bodů budeme shortovat. Cílem všech obchodů je oblast u 1 100 bodů.