ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Ocenění českých akcií. Září je tradičně pro akcie těžkým měsícem. Jak vidí budoucnost titulů v segmentu SPAD analytický tým České spořitelny?

Akcie ČR

KB: Akcie KB během posledního týdne výrazněji překonaly index PX, když zvrátily korekci, která nastala po zveřejněný solidních výsledků za 2. kvartál.

ČEZ: Z poslední dobou v médiích probíraného zdražení elektřiny v příštím roce by ČEZ příliš získat neměl, protože zdražení nebude mít dopad na velkoobchodní ceny elektřiny (distribuci se sice zvýší tarify, ty budou však pouze kompenzovat zvýšené náklady na výkup solární energie). ČEZ se na úrovni očekávaného P/E obchoduje ve srovnání s regionální konkurencí s diskontem a relativně vyšším dividendovým výnosem.

Unipetrol: Na konci srpna zveřejnil výsledky za 2. kvartál, které mírně překonaly odhady na všech ziskových úrovních, především díky pozitivnímu makroekonomickému prostředí (Forex, ceny ropy, marže) a velmi dobré petrochemii. Avšak když extrapolujeme současný kvartál se ziskem na akcii 2,9 Kč na další kvartály, bude současné P/E na 19,3, což je významně nad regionální konkurencí (P/E 10,3).

Telefónica O2 ČR: Akcie se již obchodují bez nároku na loňskou dividendu v hrubé výši 40 Kč na akcii, která bude vyplacena 6. října. V dalších třech letech odhadujeme dividendu v hrubé výši 34 Kč na akcii, což vzhledem k současné ceně implikuje hrubý dividendový výnos okolo 8,6 %.

V pátek společnost pořádá mimořádnou VH, na které se bude hlasovat o změně akcií na majitele na akcie na jméno, jak vyžaduje novela zákona o veřejných zakázkách, která vstoupí v platnost 15. září.

NWR: Po zveřejnění výsledků, které kvůli nižším prodaným objemům uhlí na všech úrovních kromě čistého zisku zaostaly za odhady, jsme vydali nový report s doporučením "akumulovat" a roční cílovou cenou 253 Kč. NWR potvrdila cíl prodeje uhlí a zvýšila cíl prodeje koksu o 10 %. Společnost vyplatí pololetní dividendu 0,21 EUR (rozhodný den 17. 9.). Odhadujeme, že v souhrnu za celý rok dividenda dosáhne zhruba 0,63 EUR, což implikuje hrubý dividendový výnos přes 7 %.

Pegas Nonwovens: Výsledky za 2. kvartál mírně zaostaly za odhady trhu. Navzdory zvýšeným materiálovým nákladům management potvrdil výhled letošního EBITDA, ktery by neměl meziročně poklesnout o více než 10 %. Rozhodný den dividendy za loňský rok bude oznámen v první polovině září, zatímco výplata proběhne koncem září (očekáváme 0,95 EUR na akcii; tzn. cca 5,4% hrubý dividendový výnos).

Philip Morris ČR: Výsledky za 1. polovinu roku překonaly odhady trhu na všech ziskových úrovních. Nekonsolidovaný zisk pozitivně překvapil s 1,17 mld. Kč, neboli 425 Kč na akcii, a proto má společnost dobře nakročeno k tomu, aby letošní dividenda přesáhla 800 Kč na akcii, což by při současné ceně akcií implikovalo hrubý dividendový výnos přes 8 %.

Orco: Výsledky za 2. kvartál výrazně překonaly odhady díky vysokému přecenění dluhopisů, které přispělo 270 mil. EUR (náš odhad byl 100 mil. EUR). Pozitivně překvapily výsledky developmentu komerčních nemovitostí a o 12 % r/r vyšší tržby z hotelů, zatímco rezidenční prodeje jasně zklamaly.

Zdroj: Česká spořitelna