Legendární investor Biggs: Příští výrazný pohyb akcií bude nahoru!
|

Legendární investor Biggs: Příští výrazný pohyb akcií bude nahoru!

Barton Biggs, managing partner newyorského hedgeového fondu Traxis Partners, vystoupil včera v televizním vysílání agentury Bloomberg. Vyjádřil se mimo jiné v tom smyslu, že americké akcie letos mohou i přes relativní překoupenost dál růst. A aktuálně k situaci v eurozóně podotkl, že se Evropská unie i jednotlivé vlády chovají jako hlupáci.

Eurozóna Světové akcie Regiony
Barton Biggs

V případě Spojených států má Biggs jasno. Podle něj je přeprodanost velice dobrým indikátorem a pomůckou pro načasování vstupu na trh. Překoupenost, o které se v souvislosti s americkými akciemi mluví stále častěji, je však podle něj časově daleko méně přesná.

"Trh může být překoupený dlouhé měsíce a vesele růst k dalším maximům," podotkl na adresu amerických akcií, které ve středu zakončily měřeno indexem S&P na svých maximech od začátku září 2008.

Aktuální vývoj amerických akcií sledujte zde

Příští výrazný pohyb akcií bude podle Biggse směrem nahoru, a to klidně k hodnotám 1 400 až 1 500 bodů, pokud se světová ekonomika dokáže popasovat s problémy, které na ni letos čekají. Biggs se tak zařadil mezi optimističtější odborníky, pokud jde o výhled na americké akcie do konce roku 2011. Biggs drží podle svých slov ve svém long portfoliu něco málo přes polovinu amerických aktiv.

V rozhovoru pro televizní stanici Bloomberg se investor vyjádřil i na adresu eurozóny: "Podle mě jsou Evropská unie, ECB i jednotlivé vlády hodně naivní. Základním pravidlem centrálního bankovnictví a krizového managementu je udělat co nejdřív co největší možná opatření. Lepší je to přehnat, než dělat málo a muset postupně přisypávat."

Doporučil proto Evropě neváhat a výrazně navýšit záchranný fond na pomoc zadluženým zemím. Podle Biggse musí eurozóna v tuto chvíli udělat vše pro to, aby udržela euro co nejvíce životaschopné.

VIDEO: Kompletní rozhovor s Bartonem Biggsem, který se mimo jiné vyjádřil i k aktivitám Číny v boji s inflací a dalším aktuálním tématům

Zdroj: Bloomberg