Ken Fisher se přidává k býkům: Kupujte jeho favority
|

Ken Fisher se přidává k býkům: Kupujte jeho favority

Světová ekonomika má za sebou solidní půlrok. Stále existuje řada rizik, sledujme jen aktuální dění v eurozóně. Řada investorů se i proto obává, že letos dojde k výraznější korekci na akciových trzích. Nemusí ovšem sázet jen na populární mladé trhy, jak ukazuje i aktuální akciové doporučení Kena Fishera, známého investora, který mimo jiné každý měsíc přispívá ve své rubrice "Portfolio Strategy" do magazínu Forbes.

Energetika

Hlavním akciovým tahákem by měly být v tomto roce společnosti z mladých trhů. Ty jsou totiž dohromady větší než celý americký trh a ročně rostou průměrně o 6 procent. Medvědi se sice bojí rostoucích dluhů jednotlivých ekonomik, které by případně mohly ovlivnit celkový akciový sentiment, na trhu však podle Fishera zůstává celá řada růstových příležitostí. A dává několik příkladů.

Tim Participacoes

Tim Participacoes

Třetí největší brazilský operátor s více než 190 miliony uživateli.

Společnost vede žebříček prodejů, populární jsou především iPhony. Předchozí roky byly pro firmu těžké, ale se zlepšující se ekonomickou situací v Brazílii poptávka po mobilech a po nových smlouvách prudce roste.

Analytici očekávají, že by v roce 2011 mělo jít o jasný růstový titul, který by měl několikanásobně překonat očekávání zisku.

Tim Hortons

Tim Hortons

Největší kanadský řetězec s rychlím občerstvením.

Svými produkty se řadí někam mezi McDonald´s a Starbucks. Specializuje se hlavně na pečené výrobky a kávu.

V posledních 8 letech byl dokonce zájem o Tim Hortons větší než o amerického konkurenta McDonald´s. Firmě by se mělo dařit i z důvodu expanze na zahraniční trhy. Enersis

Enersis

Chilská společnost, která je největším soukromým distributorem elektrické energie v Latinské Americe.

Stálý růst by měl v tomto odvětví pokračovat i v letošním roce. Akcie společnosti jsou navíc velmi rozumně oceněny.

Extrémní růst se sice nadá očekávat, ale jde o titul, který je minimálně rizikový, a právě to investoři v současnosti hledají.

Fiat

Fiat

Ano, opravdu jde o známého italského výrobce aut.

Firma nemá na trhu přílišný respekt. Nejspíš by měla mít, rozhodně více než celá řada dalších výrobců aut. Automobilka se totiž zaměřuje na zemní plyn, který by měl v automobilovém průmyslu v dalších letech převládat.

Italové tak neztratí obří porci eur na výrobě a prodeji hybridních vozů, kde je poptávka stále slabá. Akcie jsou podle analytiků podhodnocené a měly by letos výrazně růst.

Zdroj: Forbes