Intel dosáhl rekordního výsledku. Dost možná naposledy, na záda mu dýchá dodavatel pro iPhone
|

Intel dosáhl rekordního výsledku. Dost možná naposledy, na záda mu dýchá dodavatel pro iPhone

Co je dobré pro Intel, je dobré i pro nás. Tak komentovalo vedení společnosti ARM hospodářské výsledky společnosti Intel. Výrobce čipů dosáhl ve 4. kvartálu loňského roku rekordní výkonnosti, ale přesto se pod ním kymácí židle. Dosavadní hegemonii Intelu, pokud jde o operační systém Windows, totiž naruší právě společnost ARM, na jejíchž čipech nově bude operační systém Microsoftu fungovat. Nemluvě o tom, že ARM dodává čipy do takové technologické drobnůstky - do iPhonu.

Technologie Světové akcie Intel

Intel se samozřejmě snaží zachytit aktuální tržní vítr, a tak pracuje na produktech pro tablety a chytré telefony. Na tomto trhu je však ARM už dávno zavedenou veličinou, a tak je otázka, zda Intel vůbec má šanci své výsadní postavení na trhu udržet.

První graf ukazuje reakci akcií ARM na burze v Londýně na oznámené výsledky Intelu, který především zvýšil odhady tržeb na rok 2011. Nepotřebuje komentář.

ARM týdenní

A druhý graf jasně ukazuje, že z pohledu investora jsou akcie ARM růstovým hitem dávno. V ročním srovnání si křivky vývoje akcií Intelu skoro ani nevšimnete. A to graf nezohledňuje právě páteční růst akcií ARM v Londýně.

Roční srovnání akcií ARM a Intelu