ARM, CEVA, MIPS: Vydělejte na boomu tabletů (iPad a spol.)
|

ARM, CEVA, MIPS: Vydělejte na boomu tabletů (iPad a spol.)

V koláči prodejů osobních počítačů si vedle stolních PC a notebooků postupně začínají ukusovat výrazný díl tablety. Podle portfoliomanažera Phila Laversona z investiční společnosti Matrixx LLC jsou tři společnosti, bez kterých se žádný tabletový osobní počítač, jako je například iPad od Applu nebo Galaxy od Samsungu, neobejde.

Technologie Apple Tablety
Vývoja akcií ARM, CEVA a MIPS (1/2010 - 1/2011)

Rok 2010 patřil chytrým telefonům. Rok 2011 bude podle Laversona rokem tabletů, který na tento boom sází nákupem akcií společností ARM, CEVA a MIPS.

"Možná nemáte ve svém tabletu čip od společnosti ARM, ale určitě pojede na komponentách, které dodávají firmy CEVA a MIPS Technologies."

Především společnost CEVA vyrábí své čipové sady v kooperaci s Intelem a patří podle odporníků k nejspolehlivějším.

"Nemá smysl se dohadovat, jestli je lepší tablet od Motoroly, Samsungu, nebo třeba horká novinka PlayBook od BlackBerry. Investicí do výše zmíněných tří společností můžete vždy vydělat," konstatuje Laverson.

Společnosti jako ARM, CEVA a MIPS Technologies mají podle Laversona výhodu i v tom, že nemusejí bojovat s etablovanou společností NVIDIA, které většinu své energie věnuje konkurenčnímu boji s Intelem.


Společnosti ARM, CEVA a MIPS se obchodují na technologické burze Nasdaq.

Chytré telefony a tablety letos předstihnou klasické PC

Zdroj: Matrixx LLC