Kdo dnes nemá zlato, je blázen!
|

Kdo dnes nemá zlato, je blázen!

V současném ekonomickém rozpoložení nabízejí komodity stále zajímavou investiční alternativu. I přes hrozící bublinu u některých komodit analytici věří v růstový potenciál. Zlato ho podle nich rozhodně má, ačkoli jeho cena roste posledních deset let. Meta 2 000 dolarů za trojskou unci padne a běžný investor si může přijít na slušné peníze.

Komodity Zlato Americký dolar
Robin Griffiths

Robin Griffiths, stratég v Cazenove Capital, říká: "Je jasné, že investor, který ve svém portfoliu nemá zlato, je blázen. Dokonce bych to nazval určitou formou masochismu. Takoví lidé by se měli léčit."

Podle předpovědí Griffithse měla býčí nálada ohledně zlata trvat deset let. A to se vyplnilo.

Podle všeho by však mohl růst ceny zlata nyní ještě zrychlit.

"Ano, zlato patří za posledních několik let k jasným vítězům, protože jeho vývoj je naprosto ojedinělý. ten trend by měl pokračovat," myslí si Griffiths.

Aktuální vývoj ceny zlata sledujte zde

Investoři by měli využít každé menší korekce jako příležitosti k nákupu.

Do zlata lze investovat mnoha způsoby. Podívejte se na 9 aktuálních Analytici se s Griffithsem shodují. Hlavně díky kvantitativnímu uvolňování, které podle všeho povede k inflaci a k znehodnocení amerického dolaru.

"Klesající trend na dolaru je velmi silný. Každý rozumný člověk by měl z dlouhých dolarových pozic ustoupit," dodává Griffiths.

Před měsícem se zlato dotklo rekordu 1 432 dolarů za trojskou unci, nyní se jeho cena pohybuje okolo 1 350 dolarů. Růstový potenciál se navíc odhaduje až nad 2 000 dolarů za unci.

Prostor pro investice je tak stále velký.

VIDEO: Investice do zlata za 30 sekund!

VIDEO: Nákup zlata - mince, nebo fondy?

Zdroj: Telegraph