Soros v pozadí jihoamerického IPO
|

Soros v pozadí jihoamerického IPO

Zatímco v uplynulém týdnu klesla aktivita IPO v USA na bod mrazu, tento týden se můžeme těšit rovnou na osm nových emisí. Dvě z nich by pak podle našeho serveru mohly být eventuální lahůdkou.

Světové akcie Primární úpis akcií (IPO)
IPO tohoto týdne v USA

S nabídkou 7,5 milionu kusů akcií se na trh dostaví kalifornská Demand Media (DMD), světový poskytovatel registrací domén. Vedoucími emise jsou Goldman Sachs a Morgan Stanley. Cena akcií v IPO je 14-16 USD.

JPMorgan a Morgan Stanley dále uvádějí na trh Nielsen Holdings (NLSN), globálního lídra v oblasti měření sledovanosti televize. Společnost celkem nabízí 71,4 milionu akcií v rozpětí 20-22 USD.

Zuoan Fashion Limited, výrobce a designér pánského oblečení, konkurent nedávno uvedeného IPO China Xiniya Fashion (XNY), které od svého uvedení na trh ztratilo více než 31 %, je jedno ze 4 zahraničních IPO tohoto týdne na americkém trhu. Firma upisuje akcie v rozmezí 10,50-12,50 USD a na trhu ji najdeme pod symbolem ZA.

Jihoamerická zemědělská společnost Adecoagro S.A. (AGRO) působící v Argentině, Brazílii a Uruguayi by podle našeho názoru mohla být jednou z perliček tohoto týdne. Firma nabízí 28,6 milionu kusů akcií v rozmezí 13-15 USD. Na emisi se podílejí Credit Suisse a Morgan Stanley. Ve společnosti AGRO má podíl Soros Fund Management a HBK Master Fund. Naopak hitem asi nebude floridská BankUnited specializující se na půjčky. Na NYSE ji najdeme pod tickerem BKU. Firma dává k dispozici 26,25 milionu kusů akcií v rozpětí 23-25 USD.

Čínský analogový výrobce čipů BCD Semiconductor Manufacturing (BCDS) je další v pořadí. Firma upisuje 6 milionů kusů akcií v rozpětí 10,50-12,50 USD. Na trh ji společně vedou Jefferies a Stifel Nicolaus Weisel.

INXN je symbol, pod kterým bychom měli v příštím týdnu najít na burze nizozemskou společnost InterXion Holding N.V. Ta vydává 18,6 milionu kusů akcií v cenovém rozpětí 11-13 USD. Manažery emise jsou Bank of America/Merrill Lunch, Citigroup a Barclays Capital.

Poslední v seznamu je irská společnost Velti, která poskytuje mobilní reklamní a marketingové služby. Free flow je stanoveno na 12,5 milionu kusů akcií v rozmezí 9-11 USD. Na Nasdaqu společnost najdeme pod tickerem VELT.