Jim Rogers: Na komoditách pořád vyděláte majlant
|

Jim Rogers: Na komoditách pořád vyděláte majlant

I přes zvýšenou kolísavost a monetární utahování ze strany Číny a Indie zůstávají komodity tím nejlepším místem pro vaše peníze, říká světoznámý investor Jim Rogers. Naopak pozor by si měli dát investoři na inflační mýty, které provázejí akcie.

Komodity Ropa
Jim Rogers

"Pokud se bude světové ekonomice lépe dařit, budou mít komodity pré. Pokud se ekonomice naopak dařit nebude, zůstanou komodity stále atraktivním místem, kde se můžete schovat před tiskárnami peněz," říká obrazně Jim Rogers.

Navzdory růstu cen ropy a diskuzi o růstu do trojciferných hodnot se Jim Rogers neobává, že by měla ropa brzy dosáhnout psychologické hranice 150 dolarů za barel. Aktuální "vysoké ceny" však s námi nějakou dobu zůstanou.

"Faktem je, že ropa z dostupných ložisek dochází. Za posledních 40 let nedošlo k objevení ani jednoho nového ropného megapole," říká Rogers.

Komoditní trh sice provází v poslední době vyšší volatilita, ale Rogers zůstává pro delší časový horizont optimistou.

"Nic nejde jen nahoru nebo jen dolů," říká Rogers. "Tyto korekce nebudou ničím víc než jen korekcí ve velkém býčím trhu, který bude provázet komodity ještě řadu let." Podle Rogerse není zrovna nejlepší doba držet akcie, o kterých se nyní mluví jako o jisté formě jištění (hedging) proti budoucí inflaci.

"Je mýtus, když vám váš finanční poradce nebo makléř říká, že akcie jsou dobrou investicí pro inflační časy. V 70. letech minulého století byla velké inflace, ale akciím se vůbec nevedlo dobře."

"Je čas vlastnit reálné investice a vyhnout se akciím a dluhopisům," říká zarytý komoditní býk Jim Rogers.

Rozhovor, který Jim Rogers poskytl finančnímu kanálu CNBC:

Zdroj: CNBC