Akcie: Tři šílené investiční nápady
|

Akcie: Tři šílené investiční nápady

Kdo chce dnes na akciových trzích něco vydělat, je blázen. To je názor odborníků na investory, kteří se snaží najít na akciových trzích nějaký systém. Na trzích jsou ovšem stále zajímavé příležitosti.

Investice Trhy Světové akcie

Pokud si zamilujete určitou společnost, znáte její historii a věříte managementu, není důvod, proč do ní neinvestovat. Jakkoli se konkrétní akcie mohou zdát jako šílený nápad, tyto tři stojí za pozornost.

Sirius XM Radio

Akcionáři a budoucí investoři tohoto internetového rádia věří hlavně v to, že obchodní model firmy přinese v budoucnu obrovské zisky. Bláznivý investor se může zaměřit na tento krásný příběh a ignorovat vše ostatní.

Nedávná korekce na trzích však zmrazila úsměv i těm nejvěrnějším býkům. A jízda jako na horské dráze pokračuje.

Podle odborníků by mohla společnost opravdu vydělávat spoustu peněz. Zákaznická základna se totiž stále zvětšuje a tržby by měly být vyšší. Dá se jen těžko odhadnout, kde bude firma za pár let. Jedno je tedy jasné - tato investice je pro opravdové hráče.

Sirius XM Radio

Research In Motion

Podle mnohých firma vyrábějící telefony BlackBerry umírá a jakákoli investice do ní by byla sebevraždou. Investoři v současnosti řeší, zda se podaří společnost zachránit, jinými slovy prodat, nebo zda zkrachuje.

Pokud by společnost někdo koupil, její akcie by na to mohly zareagovat růstem. Na druhou stranu není jasné, jak by si mohla tato firma, které rychle ubývají zákazníci, v současném tržním prostředí udržet konkurenceschopnost. Nový obchodní model totiž zatím není na světě.

Research In Motion

Netflix

Společnosti Netflix se letos nedaří. Investorský příběh ovšem teprve začíná. Dlouhodobí investoři se v podstatě nemají čeho bát. Strategie firmy je vybudována dobře a diváků by mělo postupem času přibývat. V dlouhodobém horizontu tak peníze vydělat jdou.

Kdo to může pokazit, jsou ti, kteří shortují. Chtějí, aby se dlouhodobí investoři báli konkurence, kterou jsou Apple nebo Amazon.

Netflix
Zdroj: InvestorPlace.com