Johnson & Johnson, Coca-Cola, McDonald's: Co udělají akcie po výsledcích?
|

Johnson & Johnson, Coca-Cola, McDonald's: Co udělají akcie po výsledcích?

V tomto týdnu zveřejní své výsledky hospodaření řada velkých amerických firem. V úterý se akcionářům svými čísly pochlubí společnosti Johnson & Johnson a Coca-Cola, v pátek přijde na řadu McDonald's. Jaké očekávání výsledků za třetí čtvrtletí mají analytici a jak mohou zareagovat akcie těchto tržních stálic?

Světové akcie Coca-Cola McDonald's Výsledková sezóna
Coca-Cola - zisk na akcii

Coca-Cola

Společnost Coca-Cola oznámí výsledky 18. října. Výrobce nápojů zastřešuje celosvětově přes 500 značek. Hlavním konkurentem je PepsiCo.

Cola vs. Pepsi: Válka pokračuje

Firma těžila v uplynulých letech ze silného růstu tržeb mimo Ameriku, zejména na mladých trzích v Latinské Americe, Indii a Číně. Výsledky jsou stále více závislé na poptávce v těchto zemích. Největším trhem ovšem zůstávají Spojené státy.

Analytici oslovení agenturou Bloomberg odhadují zisk 1,02 USD na akcii. 11 analytiků očekává pokles zisků o 15 centů oproti předešlému čtvrtletí, meziročně si má firma polepšit o 11 % (z 92 centů). Předpokládané tržby za 3Q jsou 12,04 miliardy USD, což by byl 43% meziroční nárůst. Přes 80 % analytiků doporučuje akcie společnosti Coca-Coly k nákupu.

Coca-Cola Johnson & Johnson - zisk na akcii

Johnson & Johnson

Výsledková sezóna ve zdravotnickém sektoru bude v USA ovlivněna několika negativními faktory: poklesem cen, zpomalující ekonomikou působící na kupní sílu spotřebitelů a expirací patentů. Zdravotnický průmysl by také mohly ohrozit škrty ve vládním programu Medicare.

Johnson & Johnson se o své výsledky podělí s akcionáři 18. října. Firma se zabývá výzkumem a vývojem, výrobou a prodejem různých produktů v oblasti zdravotní péče a funguje ve třech segmentech: spotřební zboží, farmacie a zdravotnické zařízení a diagnostika.

J&J patří mezi dividendové hity Warrena Buffetta

Společnost Johnson & Johnson má málo dluhů, dobrou cash flow, silné zisky, zkušený management, slušné dividendy a v současnosti velice rozumnou cenu akcií. Analytici očekávají mezikvartální pokles zisku o 7 centů na akcii na 1,21 USD.

Johnson & Johnson McDonald's - zisk na akcii

McDonald's

Američtí provozovatelé restaurací budou nadále ovlivněni vyššími cenami potravin, energií a práce. Zatím se jim daří tlak na rostoucí náklady kompenzovat vyššími prodejními cenami. Díky mezinárodnímu působení by neměli výrazně trpět pomalejší americkou ekonomikou, pokles v USA zatím dokáže vyrovnávat Čína.

McDonald's je nejvýkonnějším titulem indexu Dow Jones. Výsledky budou zveřejněny 21. října.

Ačkoli se firma musí snažit držet ceny nízko (zapomeňte na pokřivené chápání fastfoodů v České republice), zvyšovala ceny. Zatím jsou zákazníci naštěstí loajální. Navzdory rostoucím cenám na všech trzích se struktura zákazníků a jejich požadavky nijak výrazně nezměnily. McDonald's navíc uspěl se strategií diverzifikace sortimentu, benefituje z produktů s vyšší marží (různé drinky, snaha prosadit McCafé a další).

Jak se nechat vyhodit z McDonald's? 9 způsobů

Vedení firmy přesto v září varovalo, že tržby celosvětově rostou pomaleji, než se čekalo. Analytici predikují zisk na akcii 1,43 USD při tržbách 7,01 miliardy USD. Před rokem to bylo 1,39 USD, resp. 6,39 miliardy USD.

McDonald's