USA: Výsledky, které mohou koncem týdne zahýbat s indexy
|

USA: Výsledky, které mohou koncem týdne zahýbat s indexy

Na řadě je další várka výsledků velkých amerických společností. Kdo oznamuje koncem týdne? Ze sektoru IT se svými čísly pochlubí AMD, z energetiky Exxon a Chevron, farmaceutický průmysl bude zastoupen firmou Bristol-Myers Squibb a ze spotřebitelského sektoru se dozvíme výsledky hospodaření společnosti Procter & Gamble.

Světové akcie Výsledková sezóna
AMD - zisk na akcii

AMD

AMD se připravuje na oznámení výsledků zítra (27. 10.). Operuje v oblasti polovodičů, poskytuje řešení pro počítače a grafické systémy. Mezi hlavní konkurenty patří Intel, Texas Instruments, Microsoft, IBM, Hewlett-Packard Company, Broadcom a Apple.

Analytici svá očekávání zisků snížili z 18 centů na akcii z minulého čtvrtletí na 10 centů pro tento kvartál. Odhaduje se růst tržeb o 2 % oproti stejnému období minulého roku z 1,62 miliardy USD na 1,65 miliardy.

AMD aktuálně nevyplácí dividendu. 14 z 25 analytiků doporučuje akcie držet. Sentiment se v poslední době mezi analytiky zlepšuje, přibývá hodnocení "koupit".

Bristol-Myers Squibb - zisk na akcii

Bristol-Myers Squibb

Zítra oznámí své výsledky také Bristol-Myers Squibb. Jde o společnost, která své farmaceutické produkty prodává po celém světě. Jejími největšími konkurenty jsou Pfizer, Merck, Sanofi, Abbott Laboratories, Novartis, Johnson & Johnson a GlaxoSmithKline.

Tržní konsensus je 58 centů na akcii čistého zisku, tedy o 1,7 % níže než před rokem. Čtvrtletní tržby by měly dosáhnout 5,3 miliardy USD (+10,5 %).

Většina analytiků (58,3 %) doporučuje akcie Bristol-Myers k nákupu, což je mírně lepší hodnocení než u deseti největších konkurentů (55,6 %).

Procter & Gamble  - zisk na akcii

Procter & Gamble

Další společností reportující ve čtvrtek je Procter & Gamble. Tato společnost prodává farmaceutické produkty, čisticí a prací prostředky, kosmetiku a krmivo pro domácí zvířata. Jejími největšími konkurenty jsou Colgate-Palmolive Company, Kimberly-Clark, Johnson & Johnson nebo Teva Pharmaceutical Industries.

Analytici očekávají zisk 1,03 USD na akcii, mělo by jít o 1% nárůst ve srovnání se stejným obdobím minulého roku. Tržby jsou očekávány na úrovni 21,55 miliardy USD, tedy o 7,1 % výše než ve stejném období před rokem.

Analytici jsou v případě Procter & Gamble býčí: 17 analytiků akcie ohodnotilo k nákupu, 5 je doporučuje držet a pouze u jednoho bylo hodnocení akcií "prodat".

Exxon - zisk na akcii

Exxon Mobil

Poslední velkou společností, která se o výsledky s akcionáři podělí 27. 10., je energetická společnost Exxon Mobil.

Analytici očekávají pokles zisků z minulých 2,18 USD na akcii na 2,13 USD. Přesto by šlo oproti minulému roku o 48% nárůst. Tržby by se ve srovnání s minulým rokem měly zvýšit z 92,35 miliardy USD na 113,56 miliardy.

Počet hodnocení "koupit" se postupně zvyšuje – sentiment analytiků ohledně akcií Exxonu se poslední tři měsíce zlepšuje.

Chevron - zisk na akcii

Chevron

Chevron oznámí výsledky v pátek 28. 10. Společnost spadá do těžebního, ropného a chemického průmyslu i souvisejících služeb. Hlavními konkurenty v sektoru jsou Exxon Mobil, BP, ConocoPhillips a Marathon Oil.

Očekávání analytiků ohledně zisků této společnosti jsou vysoká. Konsenzus pro třetí čtvrtletí je 3,41 USD na akcii, což by ve srovnání s 1,87 USD na akcii mohlo znamenat více než 82% nárůst! Tržby by se oproti stejnému období minulého roku měly zvýšit o 36,6 % na 67,91 USD.

Drtivá většina (86,7 %) analytiků je v případě Chevronu býčí. U devíti největších konkurentů to je v průměru jen 58,7 %.

Zdroj: Narrative Science