Americká výsledková sezóna: Co nás čeká zkraje příštího týdne?
|

Americká výsledková sezóna: Co nás čeká zkraje příštího týdne?

Příští týden se bude výsledky velkých amerických společností opět jen hemžit. Oznamovat budou hned v pondělí energetická společnost Anadarko Petroleum a holding Loews. V úterý se svými čísly pochlubí farmaceutický koncern Pfizer a také Emerson Electric. Středa bude ve znamení technologické společností Qualcomm a MasterCard.

Světové akcie Výsledková sezóna
Anadarko Petroleum - zisk na akcii

ANADARKO PETROLEUM

Oznámení výsledků společnosti Anadarko Petroleum je naplánováno na pondělí 31. října. Firma těží a zpracovává zemní plyn a ropu. Jejími největšími konkurenty z odvětví jsou Exxon Mobil, Chevron, Devon Energy a BP.

Analytici se o očekávané zisky společnosti obávají, zisk by měl klesnout na 68 centů na akcii. Přesto jde o 224% růst oproti stejnému období minulého roku (21 centů). Čtvrtletní tržby jsou odhadovány na 3,27 mld. USD, o 30 % výše než před rokem.

Většina analytiků 73,9 % doporučuje akcie Anadarka k nákupu, pro srovnání podíl hodnocení "koupit" u jeho 10 konkurentů je 61,1 %.

Loews - zisk na akcii

LOEWS

Mezi pondělními výsledky nalezneme také Loews. Podnikání Loews je značně diverzifikované - dceřiná společnost CNA se zaměřuje na pojištění komerčního majetku a úrazové pojištění, další dcery operují v energetickém odvětví nebo v hotelnictví.

Analytici očekávají zvýšení zisku z 59 centů na akcii v minulém čtvrtletí na 70 centů. Meziroční pokles z 91 centů by byl 23 %.

Většina analytiků přesto doporučuje investorům věrnost akciím Loews.

Americká výsledková sezóna je v polovině. Dosavadní hvězdou je energetika

Pfizer - zisk na akcii

PFIZER

Pfizer oznámí výsledky v úterý 1. listopadu. Největší světový výrobce léčiv trpí expirací některých svých významných patentů a stále vede boj s americkými regulátory léčiv.

Analytici očekávají zisk 56 centů na akcii při tržbách 16,43 miliardy USD ve srovnání s 16,17 miliardy loni.

Emerson Electric - zisk na akcii

EMERSON ELECTRIC

Další firmou reportující v úterý je Emerson Electric. Jde o diverzifikovanou technologickou společnost, která se zabývá mnoha aktivitami v oblasti IT, například inženýrskými řešeními pro firmy i koncové spotřebitele.

Očekává se nárůst zisku o 19,8 % oproti minulému roku. Konsenzus analytiků ohledně zisků pro toto čtvrtletí je 96 centů na akcii, u tržeb 6,6 mld. USD. Tržby se mají meziročně zvýšit o 25,9 % (z 5,24 miliardy USD).

10 ze 17 analytiků doporučuje akcie Emerson držet.

Kraft Foods - zisk na akcii

KRAFT FOODS

Ve středu 2. listopadu se dozvíme čísla Kraft Foods, svétové potravinářské dvojky. Firmě se sice v poslední době dařilo zvyšovat ceny více než konkurentům, ale avizovala, že by potřebovala v započatém trendu pokračovat kvůli dopadům rostoucích cen komodit.

Analytici předpovídají čtvrtletní zisk 55 centů na akcii a 12,8miliardové tržby. Před rokem to bylo 47 centů, resp. 11,86 miliardy USD.

QUALCOMM - zisk na akcii

QUALCOMM

Qualcomm se s akcionáři o výsledky podělí také ve středu 2. listopadu. Technologická firma staví svůj byznys na licenčních poplatcích za technologie využívané v mobilních telefonech třetí generace. Tržby Qualcommu rostly v uplynulém období zejména díky dodávkám čipů pro produkty Applu a telefony využívající platformu Android od Googlu.

Analytici dotazovaní Thomson Reuters predikují zisk na akcii 78 centů a tržby 4,01 miliardy USD. Ve stejném období minulého roku vykázala firma zisk 68 centů na akcii a dosáhla 3 miliard na tržbách.

Mastercard - zisk na akcii

MASTERCARD

Těžkou vahou středeční výsledkové série bude MasterCard. Vydavatel platebních karet by měl podobně jako VISA těžit z nových pravidel pro debetní karty.

Firma bude dále pracovat na zdokonalování přístupu k bankovnictví přes chytré telefony (firma byla jedním z prvních partnerů služby Google Wallet).

Zisk by měl podle analytiků vzrůst z 3,94 USD na akcii před rokem na 4,82 USD. Růst by měly i tržby, a to z 1,43 miliardy USD na 1,71 miliardy.

Zdroj: Bloomberg