Firmy, jejichž akcie budou hvězdami dalších deseti let
|

Firmy, jejichž akcie budou hvězdami dalších deseti let

Čínský filozof Lao-c' kdysi napsal, že pokud nezměníte směr, měli byste skončit tam, kam míříte. Tato pravda platí nejen v životě samotném, ale i v jeho finanční součásti, jíž je investování. Pokud věříte tisícileté názorové tradici, patříte zřejmě k dlouhodobým investorům. Které akcie byste proto měli nakoupit a držet v portfoliu dlouhá léta? Je jich jistě více, ale uvedené tři tipy mohou napovědět, jak a kde hledat ty další.

Světové akcie Amazon Mastercard
Exxon Mobil

Exxon Mobil

Ropa je krví světové ekonomiky. Krátkodobě může poptávka i cena kolísat, ale dlouhodobý trend je u ropy jasně rostoucí - světová spotřeba energie má do roku 2035 vzrůst o více než 50 % díky rozvoji mladých trhů.

Z této situace těží a budou těžit firmy s největšími ložisky ropy. A Exxon je největší z velkých. Navíc se nedávno spojil s ruským Rosněftem v rámci výzkumu a budoucí těžby na severu Ruska a v dalších oblastech.

Navíc 41miliardová dohoda o akvizici XTO Energy, obra na trhu se zemním plynem, zajistí společnost pro případ, že by se ropa dostala do nemilosti investorů a spotřebitelů.

Lídr světového energetického sektoru kromě toho nabízí dividendu přes 2 %. Dlouhodobá sázka jako vyšitá.

4 střednědobé akciové tipy z energetického sektoru MasterCard

MasterCard

Odklon od plateb v hotovosti je trendem, který nezvrátí ani vleklé ekonomické problémy. Více než polovina Američanů odmítá u sebe nosit peníze. Ať s tím souhlasíme, nebo ne, vydavatelé platebních karet mají o příjmy postaráno.

Proto jsou akcie MasterCard jasnou nákupní příležitostí. Největší růst má totiž teprve přijít. Zbývajících více než 40 % plateb probíhá v hotovosti nebo prostřednictvím šeků - a to jsme stále jen v USA. V méně "karetně" rozvinutých zemích jsou příležitosti ještě větší.

Letos se akcie MasterCardu dostaly na historická maxima a patří k letošním premiantům trhu. Spolupráce s mobilními operátory a internetovými obchody a rozvoj na mladých trzích by měl firmě pomoci posilovat i v dalších letech.

Ať se děje cokoli, držte těchto pět akcií Amazon

Amazon

Amazonu se na rozdíl od řady souputníků z období internetové bubliny podařilo překonat problémy a získat důležité postavení na současném trhu. V červnu navštívilo stránky firmy přes 20 % všech (!) lidí na světě s přístupem k internetu.

Internetový prodejní gigant v mnoha směrech překonal význam americké jedničky mezi prodejními řetězci Walmartu. Především má více zákazníků.

Hlavním trumfem firmy by měl být v příštích měsících tablet Kindle Fire, který je o polovinu levnější než iPad od Applu. Nástupce populární čtečky elektronických knih je žhavou novinkou a poutá pozornost jak díky ceně, tak díky revolučnímu cloud řešení svého prohlížeče.

Firma navíc expanduje do oblasti streamovaného videa a online půjčování elektronických knih (po vzoru filmů na Netflixu). Po deseti letech inovuje svůj web. A vzhledem k zaměření webu by mohl být tento reklamou na akcie firmy samotné: Kupujte!

Kupujte akcie, vhodnější čas nemusí přijít

Zdroj: Marketwatch.com