Tři levné akcie z indexu Dow: Předurčeny k růstu v roce 2012
|

Tři levné akcie z indexu Dow: Předurčeny k růstu v roce 2012

Pokud jde o investice do akcií, je nutné rozlišovat investice levné a výhodné. Existuje totiž řada levných akcii, které ovšem nemají šanci růst. Naopak ty akcie, které jsou levné, a zároveň vše naznačuje, že budou v budoucnu růst, jsou doslova investičním hitem. Z indexu Dow Jones se jeví zajímavě například těžební giganti Chevron a Exxon Mobil. Jsou ovšem i další velké štiky, které by neměly proklouznout sítí investora hledajícího dlouhodobý růstový příběh.

Banky Technologie Světové akcie Zisky

JPMorgan Chase

Banky jsou pod drobnohledem trhů, hlavně v Evropě, která jako jeden muž bojuje za jejich záchranu.

Slabá ekonomika neprospívá žádné bance. Lidé jsou vůči trhům skeptičtí a velké investiční banky mají méně klientů. Ti raději drží hotovost, než aby se snažili najít výhodné akvizice (klíčový prvek zisku velkých investičních bank).

I tak je ovšem potřeba akcie JPMorgan sledovat. Podle analytiků by se měly zisky na akcii vyšplhat až k 7 dolarům, jakmile ekonomické pnutí povolí. To by mělo pomoci k výraznějším akciovým růstům, současné ceny okolo 35 dolarů po poklesech ze 45 jsou dlouhodobě fantastická příležitost.

JPMorgan Chase

Cisco Systems

Má za sebou tento technologický gigant ztracenou dekádu? Ano, když uvážíme, že se cena akcií pohybuje na hodnotách z roku 1998.

Co se technologií týče, je firma mnohem dále než před deseti lety. Co je důležité, Cisco umí vydělávat i v ekonomicky nestabilní době. Co se týče cash flow, za posledních 8 let se firma nahromadila 67 miliard dolarů. To dělá prostor pro dividendy, akvizice a zpětné odkupy akcií. Poslední čísla hovoří o tom, že má firma v hotovosti zhruba 49 miliard.

Podle analytiků se akcie technologického giganta v budoucnu vrátí na růstovou cestu. Tržby by měly v tomto roce vzrůst o 5 procent. Pro další roky je odhad složitý. Pokud bude ekonomická situace špatná, měla by firma každoročně generovat jen několikaprocentní růst. Pokud se ekonomika zotaví, je jisté, že se Cisco vrátí k rychlému a razantnímu růstu.

Cisco Systems

Hewlett-Packard

Oproti Ciscu je na tom Hewlett-Packard špatně. Pověst mezi spotřebiteli je velice pošramocená, firmě nepomohla ani nedávná, nepříliš zdařilá snaha konkurovat výrobcům tabletů.

Zdálo by se, že se firmě vůbec nedaří, ale je potřeba si uvědomit, že má stále obrovský podíl na trhu. Za celý rok by měly tržby společnost vyrůst až ke 126 miliardám dolarů a tržní hodnota firmy je 52 miliard dolarů. S Hewlett-Packard se musí počítat.

Každá akcie ovšem potřebuje pozitivní impulzy. Jedním z nich je nová ředitelka Meg Whitman, která už podniká potřebné kroky, aby si získala ztracené spotřebitele. Její přítomnost by měla pomoci v boji s konkurenčními IBM nebo Dellem, z čehož by měly těžit i akcionáři firmy.

Hewlett-Packard
Zdroj: thestreet.com