Firmy v USA drží akcie nad vodou, jinak by se kvůli evropské krizi utopily v krvi
|

Firmy v USA drží akcie nad vodou, jinak by se kvůli evropské krizi utopily v krvi

Výsledky zveřejnila většina firem z indexu S&P 500 a stejně jako ve druhém čtvrtletí i nyní překonaly americké firmy své západoevropské kolegyně. Díky nepříznivému vývoji a systematickému riziku v Evropě to není vůbec překvapivé, i když se zdá, že situace se mírně zlepšila.

Světové akcie Výsledková sezóna Evropské akcie

V severní Americe téměř všechny sektory výší zisku na akcii (EPS) pozitivně překvapily, k čemuž se přidal jejich silný růst. Obrat firem překvapil růstem zhruba o 2 procenta, výjimkou byly defenzivní sektory jako telekomunikace a utility, které překvapily negativně. **Všechny sektory vykázaly růst obratu, což může naznačovat, že firmy v USA na tom nejsou tak špatně, jak informují média.

Ani v západní Evropě nedopadly výsledky tak špatně, jak analytici očekávali. Většina sektorů včetně maloobchodních služeb a financí ziskem na akcii překvapila pozitivně, výsledky ohledně obratu byly smíšené. Zajímavé je, že Evropa dokázala ve všech sektorech zvýšit obrat, ale zisky vykazují v průměru 9procentní pokles.

Poměr počtu negativních a pozitivních překvapení je také zajímavý. Opět vidíme podobné výsledky, kdy USA překonávají západní Evropu. Při pohledu na všechny firmy, které reportovaly, je zřejmé, že v USA pozitivně překvapil dvojnásobný počet firem.

Co to znamená pro investory?

Zdá se, že i v tomto výsledkovém kole překonají firmy z USA své evropské partnery. Vykazují vyšší míru pozitivního překvapení, silnější růst zisků a rekordní úrovně obratu. **Tyto úrovně obratu a zisků se však aktuálně v ocenění neodráží, protože se investoři nadále soustředí na nekončící dluhové strasti v ochromené Evropě.

Zdroj: Saxo Bank