Investice téměř bez rizika: Vsaďte na pět akcií kvalitních firem
|

Investice téměř bez rizika: Vsaďte na pět akcií kvalitních firem

Akciové trhy nejsou podle mnohých v současnosti bezpečným místem k investování. Firmám, hlavně pak americkým, se ovšem daří lépe, než se čekalo. Potvrzují to hospodářské výsledky za 3. kvartál. Na trhu je stále řada kvalitních společností, které stojí za zařazení do portfolia.

Sektory Světové akcie Zisky

Intel

Intel

Přední světový výrobce polovodičů. Počítače už nejsou pro firmu tím hlavním segmentem pro růst zisku. Intel se soustředí hlavně na trh s chytrými telefony.

Vývojářské centrum Intelu navíc stále drží velký odstup před konkurenty, mezi které patří například AMD.

Výsledky za 3. čtvrtletí analytiky potěšily a mělo by tomu tak být i v posledním čtvrtletí, kdy by měl Intel vydělat 69 centů na akcii.

Norfolk Southern

Norfolk Southern

Spolu s CSX a Union Pacific patří tato firma ke třem největším železničním společnostem, které jsou veřejně obchodované.

Železnice je pro současnou ekonomiku Spojených států čím dál tím důležitější. Přepravuje vše, od ropy po potraviny. Výhodou je její malá zátěž pro ekologii.

I Norfolk Southern měl za 3. kvartál lepší výsledky, než se čekalo. Dosáhl zisku 1,59 dolaru na akcii. Za poslední kvartál tohoto roku očekávají analytici další růst.

Time Warner

Time Warner

Je jedním z předních poskytovatelů mediálního obsahu na světě. Zasahuje do třech segmentů: filmová zábava, televizní a kabelové sítě a vydavatelství.

Mezi nejznámější značky společnosti patří HBO, Cinemax, CNN, TBS, TNT, Sports Illustrated, People, Fortune, Warner Brothers a New Line Cinema.

Za 3. čtvrtletí roku vykázala firma zisk 79 centů na akcii a překonala odhady trhu. Za 4. čtvrtletí analytici očekávají zisk 86 centů na akcii.

General Dynamics

General Dynamics

Světový dodovatel pro letecký sektor a obranu. Společnost neustále překonává odhady trhu a generuje růst zisku.

Někteří odborníci se obávají, že se rozpočtové škrty americké vlády do hospodaření společnosti projeví negativně, opak je zatím pravdou. Firmě se stále daří.

S ohledem na růst zisku jsou akcie společnosti velmi dobře oceněny a General Dynamics vyplácí dividendu ve výši téměř tří procent. Firma za 3. kvartál vydělala 1,83 dolaru na akcii a ve čtvrtém kvartálu by to mělo být 1,98 dolaru.

Hubbell

Hubbell

Je světovým výrobcem a dodavatelem elektronických výrobků pro komerční bytovou výstavbu. Někteří namítají, že společnost bude kvůli špatné situaci v nemovitostním sektoru trpět. Hubbell má ovšem stabilní výsledky.

Firma za 3. čtvrtletí vydělala 1,37 dolaru na akcii a překonala odhady, které se zastavily na 1,28 dolaru. Za 4. čtvrtletí analytici očekávají, že Hubbell vydělá 1,09 dolaru na akcii.

Zdroj: thestreet.com