10 nejlepších akcií podle Morgan Stanley
|

10 nejlepších akcií podle Morgan Stanley

Desítka akcií, které společnost Morgan Stanley v posledních dvou měsících doplnila do svého modelového portfolia, potvrzuje defenzivní strategii této investiční banky. Vybrané akcie platí tučné dividendy a jejich byznys dokáže čelit tvrdším podmínkám na trhu.

Energetika Světové akcie Morgan Stanley

Od přidání do portfolia rostlo uvedených 10 akcií v průměru o více než 6 %. Nejvyšší růst zaznamenaly akcie Axis Capital Holdings, které byly do portfolia přibrány 23. září.

Na začátku listopadu se banka nechala slyšet, že v jejím portfoliu 48 akcií aktuálně převažují veřejné služby (utility), zdravotnictví a spotřební zboží. Naopak nižší váhu mají průmysl a luxusní zboží (včetně dlouhodobé spotřeby), tyto sektory letos zaostávají.

1. Colgate-Palmolive

Gigant spotřebitelského průmyslu byl do portfolia přidán 23. září a dostal váhu 2 %. Vyrábí drogistické zboží jako zubní pasty, šampony, deodoranty, sprchové gely a další.

Colgate-Palmolive

2. Ameren

Ameren je veřejně obchodovaným holdingem ze sektoru veřejných služeb. Elektřinu poskytuje 2,4 milionu zákazníků a zemní plyn 940 tisícům zákazníků ve dvou amerických státech - Missouri a Illinois.

Ameren

3. Entergy

Entergy je druhým největším provozovatelem atomových elektráren v USA. Distribuuje elektřinu 2,7 milionu zákazníků na jihovýchodě Spojených států. Velkoobchodní divize společnosti zásobuje elektrickou energií americký severovýchod. Entergy získala v portfoliu váhu 3 %, byla přidána 16. září.

Entergy

4. Northrop Grumman

Společnost je jedním z pěti největších zbrojařů zásobujících americkou vládu. Největší divize se podílí na 38 % tržeb společnosti a specializuje se na letouny. Další divize se zabývají elektronickými a IT systémy. Northrop má od 16. září 2% podíl v portfoliu Morgan Stanley.

Northrop Grumman

5. General Dynamics

Diverzifikovaný vládní dodavatel má pět divizí, například letectví a zbrojařství. Vyrábí tanky i soukromé letouny pro podnikatele, ale zdaleka nejlepších výsledků dosahuje v odvětví vojenských informačních technologií. Stejně jako u Northrop jsou akcie General Dynamics součástí portfolia Morgan Stanley od 16. září s vahou 2 %.

General Dynamics

6. Pfizer

Pfizer je jedním z největších světových producentů léků pro lidi, ale i pro zvířata. Firma má široký sortiment medikamentů, na které se vztahuje patentová ochrana. Je další společností, která byla do portfolia doplněna 16. září se zastoupením 3 %.

Pfizer

7. Axis Capital Holdings

Globální poskytovatel penzijního pojištění a pojištění mimořádných rizik. Mezi tato speciální rizika patří například ta spojená s letectvím a námořní dopravou, terorismem, válkami a politickými změnami. Od 23. září má v portfoliu 1% zastoupení.

Axis Capital Holdings

8. Chubb

Dvanáctá největší americká společnost specializující se na pojištění majetku. Na zisky za třetí kvartál negativně dopadl vliv podaných žádostí o náhrady škod vzniklých hurikánem Irene, zisk proto klesl ve srovnání s minulým kvartálem o 48 %. Chubb byl přidán 23. září a dostal váhu 1 %.

Chubb

9. Halliburton

Lídr v zajištění techniky a služeb pro těžbu a produkci ropy a zemního plynu. Služby zahrnují vše od vrtů a čerpadel po poradenství v Severní Americe a 80 zemích světa. Do portfolia byly akcie Halliburton přidány 28. října s podílem 1 %.

Halliburton

10. LyondellBasell Industries

Jeden z největších světových výrobců polymerů. Vyrábí na 58 místech v 18 zemích světa a prodává do více než 100 zemí. Do portfolia byl přidán 28. října a má v něm váhu 2 %.

LyondellBasell Industries
Zdroj: Morgan Stanley