iPhone, Android, Blackberry & spol.: Největší příležitost pro výrobce telefonů
|

iPhone, Android, Blackberry & spol.: Největší příležitost pro výrobce telefonů

Chytré telefony jsou v kurzu, ale ani zdaleka trh s nimi nedorostl do rozměrů toho s běžnými mobily. K tomuto závěru dospěli odborníci z analytické firmy ComScore, která se soustředí na digitální a počítačové analýzy.

Technologie Apple Alphabet (Google) Mobilní telefony
Chytré vs. běžné telefony

ComScore sbírala data ve Spojených státech, ale s největší pravděpodobností je trend podobný na celém světě.

Jak je vidět na grafu, chytré telefony jsou opravdu v kurzu a posilují svou pozici na trhu. Jedinou nevýhodou je, že graf operuje s daty 3 měsíce starými. Takže v nich není zahrnutý nástup iPhonu 4S.

I tak nejvíce příležitostí zůstává na trhu s běžnými mobilními telefony. Přestože řada odborníků tvrdí, jak si Apple, Google, nebo Microsoft mohou udělat na chytrých telefonech jméno.

Na druhou stranu, boj o první příčku mezi chytrými telefony není zdaleka u konce. Vzhledem k tomu, že většina trhu patří běžným telefonům, je prostor pro růst Applu nebo Googlu obrovský.

Odborníci v tomto směru dávají velké šance Androidu. Google má obrovskou distribuční síť a zdá se, že by měl mít konkurenční Apple strach. S tím ovšem "jablíčkáři" nesouhlasí. Apple má obrovský růstový potenciál a má kromě chytrých telefonů také velký podíl na trhu s tablety a MP3 přehrávači.

Zdroj: ComScore