Výsledky v týdnu představí čtveřice velkých amerických firem a v Evropě Raiffeisenbank
|

Výsledky v týdnu představí čtveřice velkých amerických firem a v Evropě Raiffeisenbank

Mezi velkými americkými společnostmi, které se o své výsledky hospodaření s akcionáři podělí v nadcházejícím týdnu, budou figurovat technologický Hewlett-Packard, Tyson Foods, Campbell Soup a Deere. První dvojice firem oznámí svá čísla hned v pondělí 21. listopadu, na další dvě přijde řada v úterý a ve středu. Z evropské výsledkové sezóny bude investory zajímat zejména Raiffeisenbank, která zveřejní výsledky ve čtvrtek.

Výsledková sezóna Evropské banky
Hewlett-Packard - zisk na akcii

Hewlett-Packard (21. 11.)

Hewlett-Packard se zabývá IT technologiemi. Vyrábí počítače a příslušenství, navíc poskytuje software a další služby koncovým spotřebitelům, malým a středním podnikům, ale i velkým společnostem z veřejného sektoru. Jeho největším konkurentem je Apple, v IT odvětví mu dále konkurují Dell, Oracle a Microsoft.

Analytici očekávají 15% snížení zisku oproti minulému roku, konsenzuální odhady počítají s 1,13 USD na akcii (ve srovnání s loňskými 1,33 USD na akcii). Tržby byly před rokem za stejné čtvrtletí 33,28 miliardy USD, letos se očekává 3,5% pokles na 32,1 miliardy USD.

Sentiment analytiků se za poslední tři měsíce zlepšoval, proto mírně rostl i počet jejich doporučení "koupit".

Tyson Foods - zisk na akcii

Tyson Foods (21. 11.)

Tyson Foods a jeho dceřinné společnosti operují v potravinářském odvětví. Jedním z nejvýznamnějších konkurentů ze sektoru je Hormel, který zveřejní své výsledky v úterý.

Konsenzus odhadů analytiků ohledně zisku je 31 centů na akcii, což znamená, že je očekáván 51,6% pokles z 64 centů na akcii před rokem. Predikce tržeb počítají s 8,2 miliardy USD, tedy 10,2% nárůstem oproti minulému roku.

Valná většina analytiků (81,3 %) doporučuje akcie Tyson k nákupu. Ve srovnání s nejbližšími konkurenty je toto hodnocení velmi příznivé, u nich je podíl hodnocení "koupit" pouze 36,7 %.

Campbell Soup - zisk na akcii

Campbell Soup (22. 11.)

Campbell Soup a její dceřinné společnosti se zabývají výrobou potravin, mezi jejími největšími konkurenty je například Heinz.

Analytici očekávají zisk 79 centů na akcii, tedy 3,7% pokles ve srovnání s loňskými 82 centy. Čtvrtletní tržby by se měly oproti minulému roku zvýšit o 1,7 % z 2,17 miliardy USD na 2,21 miliardy.

Většina analytiků zůstává akciím Campbell Soup věrná, 14 ze 16 analytiků doporučuje akcie držet.

Deere & Co. - zisk na akcii

Deere (23. 11.)

Deere & Company vyrábí produkty pro terénní úpravy, dále jeho výrobky a poskytované služby najdou uplatnění v zemědělství, lesnictví i ve stavitelském průmyslu. Ve strojním průmyslu je jejím největším konkurentem Caterpillar.

Analytici očekávají meziroční 33,6% růst zisku, za uplynulé čtvrtletí je zisk odhadován na 1,43 USD na akcii (loni to bylo jen 1,07 USD). Čtvrtletní tržby by měly dosáhnout 7,84 miliardy USD, tedy o 19,4 % více než loňských 6,56 miliardy USD.

Většina analytiků doporučuje akcie Deere držet (8 z 15).

Raiffeisenbank - zisk na akcii

Raiffeisenbank (24. 11.)

Zisk této evropské bankovní společnosti by měl vyšplhat na 0,88 EUR na akcii, loni to bylo 87 centů. Roční zisk by se měl dostat na 4,32 EUR na akcii, což by znamenalo 22,7% pokles oproti 5,59 EUR na akcii před rokem.

Čtvrtletní tržby jsou odhadovány na 1,3 miliardy EUR, ve srovnání s výsledky z loňska (1,1 miliardy EUR) to představuje 18,2% růst.

Zdroj: Bloomberg