Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci promarnili příležitost
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci promarnili příležitost

Znovu nezbývá nic jiného, než abych napsal, co píši poslední dva měsíce. Trh zůstává volatilní a nestabilní. Trvalo velmi krátkou dobu, než se graf s pozitivním potenciálem změnil na negativní. Trh se pohybuje v daném rozpětí. Býci po silné rally z pátku 11. listopadu v pondělí nevyužili šanci na prolomení klesající trendové čáry, která se zatím na grafu vytvořila.

Technická analýza Světové akcie

Ve středu nám prohlášení agentury Fitch, že by pokračující dluhové problémy v Evropě mohly mít negativní vliv na banky ve Spojených státech, pěkně zavařilo a rozpoutalo slušný výprodej. Ve čtvrtek se už jen čekalo, zda se pokles zastaví na některé z nejbližších hladin podpory.

V každém případě není vše ztraceno, i když býci promarnili dobrou příležitost. Index S&P 500 ve čtvrtek sestoupil na minimální cenu 1 209, uzavřel na 1 216 a zatím se drží ve starém rozpětí 1 215 až 1 230. Na růst z této hladiny by se zpočátku jistě nahlíželo jen jako na další potvrzení rozpětí s hladinou odporu (rezistencí) mezi 1 275 a 1 290. Nicméně jasné prolomení dolů a uzavření denní svíčky pod 1 190 by změnilo současný graf na medvědí.

Mezi zavírací cenou ze 7. října a otevírací cenou z 10. října je stále neuzavřený cenový odskok, který by se měl uzavřít. Nicméně příští týden je ve čtvrtek Den díkuvzdání a v pátek je zkrácené obchodování, hodně lidí si bere dovolenou, takže bychom mohli zažít klidnější týden a od sledování amerického trhu si odpočinout. Den díkuvzdání patří do sezónního paternu a od středy bychom se mohli vézt na rostoucí vlně. Ale kdo ví.

S&P 500 - denní graf

S&P 500 - technická analýza

Minulý týden byl VIX na nejvyšší hodnotě 36 ve čtvrtek, a tak se vyrovnal předchozím úrovním při poklesech na indexu S&P 500 z 20. října, 1. listopadu a 9. listopadu. VIX kopíruje chování indexu S&P 500, pohybuje se v rozpětí a nemá jasný směr.

Index volatility VIX

VIX - technická analýza

Závěr: Býci nevyužili skvělou příležitost pro pokračování růstu. Nyní jsou na tahu medvědi. Podíváme-li se na celkový obrázek, existuje stále šance na růst. Ekonomická data ze Spojených států jsou poměrně slušná. Největším problémem jsou negativní zprávy z Evropy, které velmi znervózňují obchodníky a způsobují, že se prodává při všech informacích, které nevyznívají pozitivně. Nejbližší hladiny podpory jsou na 1 215 a 1 190, rezistence v oblasti 1 275 až 1 290.