Výsledková sezóna: Středa bude ve znamení velkých amerických firem
|

Výsledková sezóna: Středa bude ve znamení velkých amerických firem

Velké americké společnosti předvedou svá čísla zejména v polovině týdně. Jenom středa bude ve znamení takových jmen jako Cisco, Dean Foods, Macy's, Ralph Lauren a General Motors. Ve čtvrtek budou následovat technologická Nvidia a Walt Disney. Co od hospodaření firem očekávají analytici z Wall Street?

Světové akcie Výsledková sezóna
Macy's - zisk na akcii

Macy's

Obchodní řetězec se specializuje mimo jiné na oděvy a kosmetiku, největším konkurentem je Target.

Odborníci počítají se 100% nárůstem zisku oproti minulému roku, konsenzuální odhad je 16 centů na akcii. Očekává se 4,6% zvýšení tržeb z 5,62 miliardy USD na 5,88 miliardy.

Většina analytiků doporučuje nákup akcií této společnosti (71,4 %), což je mnohem lepší číslo ve srovnání s 55,1 % nákupních doporučení u 10 největších konkurentů.

Ralph Lauren - zisk na akcii

Ralph Lauren

Ralph Lauren specializující se na oděvy a doplňky, kosmetiku, bytové doplňky a další luxusní produkty ohlásí výsledky ve středu. Jeho největším konkurentem v odvětví je firma Coach.

Konsenzuální odhady zisku jsou 2,24 USD na akcii, očekává se tedy 7,2% růst oproti stejnému období loni. Čtvrtletní tržby jsou odhadovány na 1,84 miliardy USD, což by bylo o 20,1% více než před rokem.

Těsná většina analytiků (53,8 %) doporučuje akcie Ralph Lauren k nákupu, toto hodnocení je lehce pod průměrem 10 největších konkurentů.

Cisco - zisk na akcii

Cisco Systems

Cisco oznámí výsledky ve středu. Společnost se zabývá zejména komunikačními technologiemi a mezi její hlavní konkurenty patří Telefonaktiebolaget LM Ericsson.

Před rokem činil zisk na akcii 37 centů, za uplynulé čtvrtletí se odhaduje na 39 centů. Tržby by měly oproti minulému roku růst o 2,4 % z 10,75 na 11,01 miliardy USD.

Většina analytiků (58,62 %) doporučuje akcie společnosti Cisco držet.

Dean Foods - zisk na akcii

Dean Foods

Potravinářská společnost reportuje taktéž ve středu. Dean Foods se zaměřuje na výrobu nealkoholických nápojů a mléčných a mražených výrobků zejména ve Spojených státech.

Analytici očekávají zisk na akcii 15 centů, což představuje 15,4% růst oproti minulému roku. Tržby by se měly zvednout o 8,9 % na 3,32 miliardy USD.

Co se týče hodnocení analytiků, jsou ohledně těchto akcií poněkud nerozhodní - 9 z 12 dotazovaných doporučuje akcie držet.

General Motors Company

Dalším titulem reportujícím ve středu je automobilka General Motors. Jejím největším konkurentem ze sektoru je Toyota Motors.

Současná predikce zisku je 95 centů na akcii. Společnost by měla vykázat tržby za uplynulý kvartál ve výši 36,66 miliardy USD.

Většina analytiků (76,9 %) doporučuje akcie GM koupit, což je větší podíl než u 10 největších konkurentů (61,8 %).

Disney - zisk na akcii

Walt Disney

Ve čtvrtek oznámí výsledky také Walt Disney.

Analytici předpovídají pokles zisku oproti minulému čtvrtletí ze 78 centů na akcii na 54 centů na akcii, přesto by mohlo jít o 20% nárůst ve srovnání se stejným obdobím minulého roku. Tržby by měly zůstat zhruba na stejné úrovni jako loni – 10,7 miliardy USD.

Analytici doporučují akcie Disney spíše držet.

Nvidia - zisk na akcii

Nvidia

Nvidia reportuje svá čísla ve čtvrtek 10. listopadu. Největší konkurenti této společnosti v technologickém sektoru, AMD a Intel, nedávno oznámili za uplynulý kvartál růst zisku. Co předvede Nvidia?

Konsenzuální odhad zisku pro toto čtvrtletí je 0,32 USD na akcii a tržeb 1,08 miliardy USD ve srovnání s 843,9 milionu USD ve stejném období loni.

Většina analytiků doporučuje akcie Nvidia držet.

Zdroj: Bloomberg