Akciové tipy na rok 2012 od bankovního gurua: Vsaďte na menší finanční tituly!
|

Akciové tipy na rok 2012 od bankovního gurua: Vsaďte na menší finanční tituly!

Tom Brown je manažerem hedgeového fondu Second Curve Capital, který se specializuje na sektor služeb a spravuje aktiva v hodnotě 150 milionů USD. Fond byl založen v roce 2000. Podle dat z Bloombergu z minulého týdne ztrácel jeho fond za tento rok 14,28 % a za posledních pět let 58,73 %, zatímco desetiletý výkon byl +5,03 %. Čísla to nejsou nijak ohromující, přesto v porovnání s indexem finančních titulů S&P 500, který kromě špatné výkonnosti v krátkodobém horizontu zaznamenal i 41,5% ztrátu v 10leté periodě, jde o poměrně slušný výsledek. Jaké finanční tituly Tom Brown doporučuje, a kterých bank byste se měli spíše vyvarovat?

Světové akcie Akciové tipy Finanční sektor
Tom Brown

Na velké americké banky dolehne dluhová krize v Evropě

Co se týče nejkontroverznějšího titulu současnosti - Bank of America -, Brownův fond v ní pozice nyní nemá. Pokud by došlo ke kolapsu v Evropě, je jisté, že by to na BoA mělo silně negativní finanční dopad.

Z podobného důvodu nedrží Brown ani další velké americké banky - Citigroup, JPMorgan Chase a Wells Fargo. Ty navíc v poslední době na kapitálových trzích nepředvedly žádný světoborný výkon a není důvod očekávat lepší časy v příštích měsících.

Fond zaměřený na finanční služby nemusí vlastnit jen banky

V portfoliu fondu Toma Browna najdete mimo bank také ostatní tituly finančního sektoru - společnosti zaměřené na spotřebitelské financování, správce aktiv nebo různé speciální finanční společnosti. Za zajímavé akcie (i pro hodnotové investory) dnes Tom Brown považujeme například společnosti Visa a Mastercard.

Nejrychleji se postaví na nohy regionální banky

Tom Brown dnes preferuje zejména "zotavující se" regionální banky. Má v nich 85 % fondu. Jde o banky s aktivy v hodnotě mezi 1 až 30 miliardami USD, které minulý rok vykázaly ztráty, ale letos už jsou v zisku (výjimkou je Synovus Financial, u níž Brown čeká zisky až v následujícícm kvartálu).

Mezi nejzajímavější tituly podle Browna patří:

Taylor Capital Group

Taylor Capital Group

Mercantile Bank

Mercantile Bank

CoBiz Financial

CoBiz Financial

Seacoast Banking Corporation of Florida

Seacoast Banking Corporation of Florida

Sterling Financial Corporation

Sterling Financial Corporation

Sun Bancorp

Sun Bancorp

Synovus Financial

Synovus Financial Corp.
Zdroj: thestreet.com