Na které akcie sázejí hedgeové fondy? Na technologie a banky!
|

Na které akcie sázejí hedgeové fondy? Na technologie a banky!

Americké akciové indexy v posledních několika měsících prožívají turbulentní období. Řada investorů a profesionálních správců aktiv se musela smířit se ztrátami. Barclay Hedge Fund Index, který monitoruje průměrnou výkonnost 2610 hedgeových fondů, poklesl od počátku roku o zhruba 3,5 %. Nervozita na trzích ovšem přilákala pozornost kontrariánů. Investoři hledají zajímavé nákupní příležitosti. Inspirovat se mohou u hedgeových fondů.

Technologie Světové akcie Hedgeové fondy

Společnost Goldman Sachs Global ECS Research vydává pravidelně žebříček nejpopulárnějších akcií mezi hedgeovými fondy. Je sestaven na základě údajů z 558 fondů, které drží v akciích 429 miliard dolarů v 10 až 200 akciových titulech. Data jsou za pozice držené k 30. září.

Akcie jsou seřazeny podle množství hedgeových fondů, které drží daný titul a v jejichž případě patří akcie mezi 10 největších pozic v portfoliu.

Nejpopulárnější akcie v portfoliích hedgeových fondů

Z tabulky je zřejmé, že nejpopulárnější akcií je již několik měsíců v řadě firma Apple, kterou vlastní 105 fondů. Průměrná váha v portfoliu je 9 %, což bezesporu stojí za povšimnutí. Na druhém místě je společnost Google, jejíž akcie vlastní 58 fondů, přičemž průměrná váha v portfoliu činí 6 %. Na třetím místě jsou akcie společnosti Microsoft. Softwarového giganta vlastní 50 fondů.

Podíváme-li se na strukturu 20 nejpopulárnějších akcií, zjistíme, že většina firem pochází z technologického či finančního sektoru.

Za pozornost investorů bezesporu stojí akcie, které mají značnou váhu v portfoliích hedgeových manažerů. Dále pak akcie firem, které jsou v top 20 a jejichž cena od počátku roku výrazně poklesla. Největší poklesy zaznamenaly akcie firem Citigroup (41 %), General Motors (37 %), CIT Group (31 %) a JPMorgan Chase (21 %).