Société Générale: Pokud se teď opakuje podzim 2008, zažijeme v roce 2012 akciovou rally
|

Société Générale: Pokud se teď opakuje podzim 2008, zažijeme v roce 2012 akciovou rally

Historie se někdy opakuje. Mnohé investory děsí podobnost současného ekonomického vývoje s podzimem 2008, ovšem analytici Société Génorale, kteří samotné ekonomice předpovídají krušný rok, přišli s optimistickou analýzou - rok 2012 může být pro akcie stejně dobrý jako rok 2009. Chce to jediné - zmíněné opakování historie.

Rally Býčí trh Světové akcie
S&P 500 v letech 2008 a 2011

"Příští rok by měl být podobný roku 2009," píše se v reportu Société Générale. Krátkodobě tak investoři mohou očekávat silné poklesy, celkový trend by měl být ovšem "zdravý a severní".

Analytici francouzské banky však předpokládají, že pohyby indexů oběma směry budou menší. To by znamenalo, že akcie ze současných úrovní již nijak prudce nepropadnou, ovšem ani rally roku 2012 nenabídne zisky ve vysokých desítkách procent.

Čeká nás dlouhá zima

Zimní měsíce by akciím příliš přát neměly. Jakmile začne jarní růst, analytici Société Générale doporučují vsadit především na mladé trhy - ať skrze velké americké firmy se silnou expozicí na emerging markets, nebo přímo na akcie v rozvíjejících se zemích.

Podmínkou solidní akciové výkonnosti je nejen podle francouzské banky alespoň příslib trvalého řešení dluhové krize v Evropě. Silná poptávka po akciích mladých trhů se tak dá očekávat až od druhého kvartálu příštího roku.

VIDEO: Investoři musejí vidět na konci "krizového tunelu" světlo ekonomického růstu

Zdroj: Société Générale