Credit Suisse: 4krát ANO dividendovým akciím a několik konkrétních tipů
|

Credit Suisse: 4krát ANO dividendovým akciím a několik konkrétních tipů

Švýcarská banka Credit Suisse se i na začátku prosince drží své konzervativní akciové strategie. Investorům, kteří na volatilních trzích touží po stabilních investicích, doporučuje dividendové akcie. Má proto čtyři hlavní důvody.

Philip Morris ČR Světové akcie Dividendy Pfizer
Makléř

- Rozdíl (spread) mezi zisky nebo dividendovými výnosy a výnosy dluhopisů je stále velký.

- Firemní rozvahy jsou v souhrnu velice dobré. Firmy mají nejvíce hotovosti v poměru k aktivům za uplynulých 55 let. To podporuje myšlenku zpětných odkupů akcií nebo navyšování dividend.

- Výhled na ziskovost firem, a především na jejich provozní cash flow, je stále velice slušný.

- Historicky jsou dividendy zásadním příspěvkem k celkovým ziskům z akcií. Credit Suisse věří, že vysoké dividendové výnosy stojí investorům za případné "bezesné noci" u volatilních globálních akciových trhů, než aby se poohlédli po méně rizikových (a méně výnosných) třídách investic.

Dividenda: Kompas pro investiční kormidelníky

Na konci listopadu Credit Suisse také označila několik akcií velkých firem, které nenabízejí jen atraktivní dividendový výnos v roce 2011 (obecně nad 3 %), ale mají také převážně doporučení "KUPOVAT" a silnou provozní cash flow a které obstojí ve světle technické analýzy.

Tři kvalitní akcie s vysokou dividendou pro další volatilní období

Výsledkem jsou tyto akcie: Novartis, Roche GS, Pfizer, Philip Morris International, Royal Dutch Shell, Vivendi, Vodafone a Walmart.

Novartis, Roche, Pfeizer a Philip Morris Shell, Vivendi, Vodafone a Walmart

Zdroj: Credit Suisse