ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Pohled analytiků České spořitelny na nejlikvidnější tituly pražské burzy.

Akcie ČR

Banky: Poslední týden ulevil akciím bankovních titulů, které jinak čelí negativní náladě v celé Evropě. Oba sledované tituly v posledních dnech (dodnes) svou výkonností překonaly index PX.

ČEZ: Po loni spuštěném programu Nová vize – s cílem dosažení úspor provozních nákladů 30 miliard Kč do roku 2015 – chce firma v následujících letech docílit dalších úspor ve stejném objemu. Takto získané prostředky by použila na investice.

Unipetrol: Firma zveřejnila marže za listopad. Snížily se jak rafinérské, tak petrochemické marže, a zaostaly tak za maržemi dosaženými ve 3. čtvrtletí. Konkrétně modelové rafinérské marže se snížily na 0,5 USD/barel ve srovnání s 1,1 USD/barel v 3. čtvrtletí (Brent Ural diferenciál se snížil z 0,7 USD/barel na 0 USD). Olefinové marže v listopadu klesly na 265 EUR/tunu (v 3. čtvrtletí to bylo 292 EUR) a polyolefinové dosáhly 212 EUR za tunu (251 EUR).

Aktuální vývoj českých akcií sledujte zde

NWR: Na konci listopadu ČS vydala nový report na NWR (Akumulovat, roční cílová cena 140 Kč na akcii). Podle nových odhadů se titul v současnosti obchoduje na P/E 2011 10, EV/EBITDA 3,9 a očekávaným dividendovým výnosem okolo 5 %.

Philip Morris ČR: Titul se letos chová téměř přesně opačně než celý index PX. Je to dáno vysokým dividendovým výnosem a relativně stabilním sektorem podnikání. Titul na současných úrovních relativně drahý.

Zdroj: Česká spořitelna