10 akcií pod 5 USD na rok 2012
|

10 akcií pod 5 USD na rok 2012

Je začátek prosince a investoři by už měli rádi tento rok za sebou. S většinou akcií to bylo jako na horské dráze, a proto nezbývá než se soustředit na rok 2012. Kolísavost přiměla některé investory akcie zcela opustit, nebo se soustředit jen na velké firmy s dividendou. Nabízí se však i jiné řešení. Jsou jím akcie, které svou cenou zřejmě zaujmou málokoho. Ale právě nízká cena je jejich výhodou, obzvlášť v době, kdy se u některých z nich dá čekat strmý růst.

Býčí trh Sektory Světové akcie
Sirius XM

10. Sirius XM

Jedná se o satelitní rádiovou společnost, který vznikla v roce 2007 sloučením firem Sirius a XM Radio. Akcie letos předvedly působivý růst, ani tak ovšem nemohou být investoři spokojeni, protože se akcie firmy po vrcholu na 2,44 USD za akcii propadly pod 2 dolary. Analytici doporučují tuto společnost k nákupu.

Analytik Barrington Research Jim Goss dodává: "Cílovou cenu necháváme na 2,40 USD. Je pozitivní, že firma plánuje odkup akcií v roce 2012. Růstový potenciál je obrovský."

Sprint Nextel

9. Sprint Nextel

Sprint Nextel je třetím největším poskytovatelem bezdrátových připojení v USA. Akcie společnosti sice letos propadly o více než 30 %, ale i tak jim investoři věří. Propad akcií byl způsoben hlavně 15miliardovým závazku Applu, díky kterému dostal Sprint do své sítě iPhone. Peníze pak chyběly, což investoři těžce nesli.

Analytička Wells Fargo Jennifer Fritzsche říká: "Průměrná cílová cena se vyhoupla na 3,39 USD za akcii, což nabízí růstový potenciál zhruba 25 %. Navíc společnost operuje v sektoru, kde přibývá likvidita, a to je pro akcie ta nejlepší zpráva."

Gastar Exploration

8. Gastar Exploration

Gastar je nezávislá energetická společnost zabývající se průzkumem, těžbou a zpracováním zemního plynu a ropy v USA a v Austrálii. Akcie z tohoto sektoru byly v tomto roce oblíbenou spekulativní hračkou. Jen Gastar přišel v tomto roce o 20 % hodnoty akcií.

Analytici ovšem společnosti věří, hned 9 z 12 analytiků ji doporučuje k nákupu. Průměrná cílová cena se pohybuje okolo 5,2 USD za akcii.

Abraxas Petroleum

7. Abraxas Petroleum

Firma se zabývá průzkumem a produkcí ropy a zemního plynu v Mexickém zálivu. Abraxas je menší firma než její nejbližší konkurence. TO je vidět i na letošní nižší produkci, a tedy i nižších tržbách. I tak 90 % analytiků doporučuje akcie firmy k nákupu s cílovou cenou 5,5 USD za akcii. Firma by měla v příštím roce těžit hlavně z větší expozice striktně na ropný průmysl.

MEMC Electronic Materials

6. MEMC Electronic Materials

Firma vyrábí a dodává komponenty pro solární elektrárny. Stejně jako ostatní firmy z tohoto odvětví se letos i MEMC musela potýkat s převisem nabídky. To se samozřejmě promítlo do ceny akcií.

I tak zůstává firma favoritem mnoha analytiků, kteří ji doporučují k nákupu. Cílová cena dokonce vysoce přesahuje 5 USD (7,43).

Analytik Deutsche Bank Vishal Shah k tomu dodává: "Nebránil bych se nastavit cílovou cenu MEMC na 10 USD, hlavně po výsledcích za 3. čtvrtletí, které byly nad očekávání dobré. Myslím si, že je horší nálada v solárním sektoru v akciích započítána, a proto by měli investoři akcie MEMC nakupovat."

U.S. Airways Group

5. U.S. Airways Group

Jedná se o jednu z nejvtěších holdingových leteckých společností v USA. Akcie se během týdne dostaly nad pětidolarovou hranici. Na začátku roku se však obchodovaly nad 10 USD, stejně jako další aerolinky totiž letos zažily propad kvůli poklesu tržeb a růstu ceny ropy.

Analytici jsou ohledně dalšího vývoje akcií optimističtí. 60 % z nich doporučuje akcie letecké společnosti k nákupu. Průměrná cílová cena se vyšplhala na 10,18 USD za akcii.

Hercules Offshore

4. Hercules Offshore

Firma se zabývá těžbou ropy a zemního plynu v mělkých pobřežních vodách. Akciím společnosti se v letošním roce poměrně dařilo. Po nedávném oznámení, že by měla firma dát 105 milionů USD za aktiva Seahawk Drilling, sice akcie klesly, ale investoři se o budoucnost firmy nebojí.

Cílová cena je podle analytiků těsně pod 5 USD, tedy zhruba o 20 % nad současnou hodnotou.

Hersha Hospitality Trust

3. Hersha Hospitality Trust

Jedná se o realitní investiční fond, který vlastní na severovýchodě USA a na západním pobřeží 73 hotelů. Vývoj akcií firmy byl letos kolísavý - nejdříve se jim dařilo, ale v srpnu se po oznámeném prodeji 18 hotelů akcie prudce propadly. Firma se potřebovala zbavit dluhů a prodej byl k tomuto účelu ideální.

Deset ze čtrnácti analytiků doporučují akcie této firmy k nákupu a nastavují cílovou cenu na 5,52 USD za akcii. Zhodnocení by tedy mělo být kolem 25 %.

Power-One

2. Power-One

Power-One je druhým největším poskytovatelem solárních komponentů na světě. Firma je rovněž poradcem v záležitostech řízení spotřeby - radí lidem, jak ušetřit (za) energii.

Investoři nejsou s akciemi firmy v tomto roce rozhodně spokojení. Z 12 USD totiž dokázaly klesnout až na 4 USD. Navíc hospodářské výsledky za 3. čtvrtletí nepotěšily, a ani výhled na poslední čtvrtletí není růžový.

I tak je společnost v býčím hledáčku analytiků. Přes polovinu z nich vidí akcie jako nákupní příležitost s průměrnou cílovou cenou 6,29 USD za akcii.

Magnum Hunter Resources

1. Magnum Hunter Resources

Jedná se o průzkumnou a těžební společnost. Firma se zabývá středními a většími projekty těžby ropy, průzkumnými vrty a těžbou zemního plynu v USA.

Akcie byly v letošním roce u investorů v oblibě, nicméně v srpnu se vše otočilo a hodnota klesla ze 7 až pod 5 USD. Firma totiž musela investovat do nákupu pozemků v Severní Dakotě 57 milionů dolarů.

Analytici mají akcie firmy voblibě. 15 ze 17 jich doporučuje akcie nakoupit a stanovují cílovou cenu na 7,3 USD. Během roku by tak akcie měly zhodnotit až o 50 %.

Zdroj: thestreet.com