Týden na trzích podle burzovních grafů: Hrozba korekce visí ve vzduchu
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Hrozba korekce visí ve vzduchu

Trhy pokračují v růstu téměř každý den. Počet indikátorů, které ukazují na překoupenost trhů, však neúprosně roste. Trh tedy vypadá připravený na krátkodobou korekci. Zatímco střednědobé indikátory jsou stále v býčím náhledu, je možné, že se krátkodobá korekce může změnit v něco vážnějšího.

Střednědobé indikátory jsou konstruktivní. Nejvíce býčím indikátorem je samotný graf indexu S&P 500. Pokračuje v růstu, zůstává nad trendovou čárou a klouzavými průměry. Hranice podpory je nyní na hladině 1 295 až 1 300 bodů. Pod ní je hned další u ceny 1 285, kde je trendová čára vytvořená spojnicí nízké srpnové a listopadové ceny. Brzy následuje další v oblasti ceny 1 275. Od páteční zavírací ceny je tedy na korekci prostor 55 bodů.

S&P 500 denní graf

S&P500 11022011 Index volatility VIX se celý týden pohyboval na nízkých cenách nad hladinou 15 a prokazuje její platnost podpory a býčího signálu pro akcie.

Index volatility VIX

VIX 11022011

Závěr: Přes krátkodobé ukazatele pro korekci jsou střednědobé indikátory stále býčí. Dokud graf indexu S&P 500 neprorazí hlavní trendovou čáru, korekce by měly být relativně mírné.