9 akcií, které nikdo nechce
|

9 akcií, které nikdo nechce

..

P/E ratio Poměr tržní ceny akcie vůči čistému zisku na akcii. Nižší hodnota je považována za znak větší atraktivity pro investory.

Vývoj akcií s nejvyšším P/E

Legacy Reserves

Firma s nejvyšší hodnotou P/E. Jedná se o společnost obchodující s ropou a zemním plynem. V posledních čtyřech čtvrtletích vydělal firma 1 cent na akcii, když dvě ztrátová čtvrtletí téměř vymazala dvě profitující. Akcie se obchoduje na hodnotě 29 dolarů. P/E za 12 měsíců dosahuje hodnoty 2900. Největším lákadlem pro investory je dividendový úrok, který dosahuje 7,2 procent. I tak je ale podle analytiků cena akcií nadhodnocena.

Allergan

Společnost podnikající ve zdravotnickém sektoru má druhou nejvyšší hodnotu P/E. Cena akcie se pohybuje okolo 70 dolarů a 1200násobně tak převyšuje svůj roční zisk na akcii. Firma měla nejlepší rok 2009. Tehdy dosáhla celoročního zisku 2,78 dolaru na akcii. Současná hodnota akcií je 26krát výš a to naznačuje, že i tato akcie je nadhodnocená.

Ultimate Software Group

Hodnota P/E nad 800 řadí tuto softwarovou společnost na třetí místo. Akcie firmy vyrostly během posledních 6měsíců na 51 dolarů. Yet the company lost money in seven of the 10 years through 2009.

P/S ratio Poměr tržní ceny akcie k tržbám na akcii. Vyjadřuje tedy, na kolik dolarů si investoři cení jednoho dolaru z tržeb podniku.

Vývoj akcií s nejvyšším P/S

Pharmasset

Hlavním zaměřením této společnosti je vývoj léků proti viru HIV. V posledním fiskálním roce měla firma tržby 1 milión dolarů i tak ji ale trh oceňuje na téměř 2 miliardy dolarů.

Dvě biotechnologiceké společnosti mají druhé a třetí nejvyšší ohodnocení ceny akcie k tržbám na akcii. Dendreon, která se specializuje na vývoj léčebných terapií pro boj s rakovinou, má hodnotu P/S 218. Vertex Pharmaceuticals má hodnotu P/S 56. Jako mnoho jiných společností z biotechnologického sektoru, ani u těchto dvou nebyl patrný žádný roční zisk.

D/E ratio Dluh k vlastnímu kapitálu. Ukazuje celkovou míru zadlužení firmy a poměr financování aktiv prostřednictvím vlastního kapitálu a prostřednictvím dluhů.

Vývoj akcií s nejvyšším zadlužením

Tenneco

Výrobce součástek do automobilů. Poměr zadluženosti k ceně akcie má společnost nejvyšší, kolem 260 ku 1. Šest analytiků z jednácti, kteří pokrývají tuto společnost ji ale doporučují k nákupu.

Alliance Data Systems

Poměr zadluženosti k ceně akcie je 81 ku 1. Firma sparvuje víca jak 80 programů pro kreditní karty, především v obchodních domech a na letištích.

Energy Transfer Equity

Firma, která převáží a uskladňuje zemní plyn. Poměr zadluženosti k ceně akcie je 54 ku 1.

Zdroj: Bloomberg