Devět akcií, kterým se obloukem vyhněte
|

Devět akcií, kterým se obloukem vyhněte

..

P/E ratio Poměr tržní ceny akcie vůči čistému zisku na akcii. Nižší hodnota je považována za znak větší atraktivity pro investory.

Vývoj akcií s nejvyšším P/E

Legacy Reserves

Firma s nejvyšší hodnotou P/E. Jedná se o společnost obchodující s ropou a zemním plynem. V posledních čtyřech čtvrtletích vydělal firma 1 cent na akcii, když dvě ztrátová čtvrtletí téměř vymazala dvě profitující. Akcie se obchoduje na hodnotě 29 dolarů. P/E za 12 měsíců dosahuje hodnoty 2900. Největším lákadlem pro investory je dividendový úrok, který dosahuje 7,2 procent. I tak je ale podle analytiků cena akcií nadhodnocena.

Allergan

Společnost podnikající ve zdravotnickém sektoru má druhou nejvyšší hodnotu P/E. Cena akcie se pohybuje okolo 70 dolarů a 1200násobně tak převyšuje svůj roční zisk na akcii. Firma měla nejlepší rok 2009. Tehdy dosáhla celoročního zisku 2,78 dolaru na akcii. Současná hodnota akcií je 26krát výš a to naznačuje, že i tato akcie je nadhodnocená.

Ultimate Software Group

Hodnota P/E nad 800 řadí tuto softwarovou společnost na třetí místo. Akcie firmy vyrostly během posledních 6měsíců na 51 dolarů. Yet the company lost money in seven of the 10 years through 2009.

Zdroj: Bloomberg