Jeff Gundlach: S&P 500 spadne na 500 bodů a ceny domů v USA ztratí dalších 15 %
|

Jeff Gundlach: S&P 500 spadne na 500 bodů a ceny domů v USA ztratí dalších 15 %

Také nevěříte té "dobré náladě" na americkém akciovém trhu? Nevěříte v ekonomické oživení Spojených států? Tak to vám bude Jeff Gundlach mluvit z duše. Na trhu byste sotva našli někoho, kdo na dluhopisech vydělává více než tato investorská hvězda ze společnosti DoubleLine.

Státní dluhopisy Hypotéky Světové akcie
Jeff Gundlach

Kamkoli se dluhopisový guru Gundlach ve Spojených státech podívá, vidí problémy. Mezi hlavní brzdy dalšího růstu řadí nezaměstnanost, resp. nejnižší podíl zaměstnaných obyvatel od poloviny 80. let, a hluboké deficity rozpočtu při už tak vysokém zadlužení země.

V první řadě předpokládá opravdový masakr na trhu s municipálními dluhopisy. Dokonce připravuje fond, který bude skupovat fondy těchto dluhopisů těsně před splatností, kdy u nich předpokládá pokles ke 40 % kupní ceny.

Investoři totiž podle Gundlacha propadnou panice kvůli hrozbě nesplácení, tedy bankrotů jednotlivých oblastí Spojených států.

Jeff vydělal v uplynulém období investicemi do toxických hypoték. Na nemovitostním trhu přitom předpovídá další propad, a to o 10 až 15 %.

Ani ohledně akcií nesdílí známý investor nadšení většiny trhu. Hlavní americký akciový index S&P 500 se podle něj během několika let zřítí na 500bodovou hranici, přičemž předpokládá začátek poklesu již v letošním roce.

Aktuální vývoj indexu S&P 500 sledujte zde

Zdroj: Barron's